Targowisko Miejskie działa także w soboty . na zdjęciu targowisko, stragany, sprzedający i klienci.
foto Anna Grzejszczyk

W soboty na Targowisku Miejskim przy ul. Jana Pawła II 59 w Piasecznie działa pchli targ. Swoje towary mogą również oferować sprzedawcy prowadzący tu działalność we wtorki i piątki.

Gmina Piaseczno wydzierżawiła teren Targowiska Miejskiego przedsiębiorcy prowadzącemu od dłuższego czasu w Wólce Kozodawskiej przy ulicy Dworskiej pchli targ “Z Bagażnika”. Od 19 marca 2022 r. w każdą sobotę handel ten prowadzony jest również na placu targowym przy ul. Jana Pawła II w Piasecznie. Zakupy na pchlim targu pozwalają nadać rzeczom drugie życie, są zgodne z ideą zero waste. Kupujący mogą znaleźć na stoiskach prawdziwe perełki – od antyków, przez wyroby rzemieślnicze, po stare płyty czy lokalne wyroby spożywcze.

Zachęcamy do korzystania z Targowiska Miejskiego w soboty również tych sprzedawców, którzy oferują na placu targowym w Piasecznie swoje owoce, warzywa, inne produkty spożywcze, kwiaty, środki chemiczne czy odzież we wtorki i piątki. Sprzedawcy zapraszani są w soboty w godzinach 6.00-10.00, targ ma trwać do godziny 15.00, ale jak mówią organizatorzy, aby mieć pewność, że spotkamy wszystkich sprzedawców, warto pojawić się na targu do godziny 13.00.