Tenisiści z Piaseczna Srebrnymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Polski U-12

930
zawodnicy tenis pro

Młodzi tenisiści z klubu Tennis Pro Piaseczno wywalczyli srebrny medal w rozgrywanym w Bytomiu w dniach 7-9.09.2018 Drużynowych Mistrzostwach Polski do lat 12-u.

Po wiosennych eliminacjach które odbyły się w Krakowie nasz zespół awansował do turnieju finałowego, w którym zmierzyło się osiem najlepszych drużyn tenisowych w Polsce. W pierwszej rundzie nasi tenisiści zmierzyli się z Olimpią Poznań, gdzie pewnie wygrali wszystkie mecze pokonując rywali 6:0.

Rywalem meczu półfinałowego byli tenisiści z „Błonie Kraków”. W tym meczu nasz zespół zagrał rewelacyjnie. Pewnie wygrane dwa mecze deblowe oraz cztery mecze singlowe dały zespołowi z Piaseczna zdecydowane zwycięstwo 6:0 i grę w ścisłym finale o najwyższe trofeum.

W meczu finałowym Tennis Pro Piaseczno zmierzył się z bardzo silnym zespołem Advantage Bielsko-Biała. Zarówno tenisiści piaseczyńscy jak i zawodnicy z Bielska-Białej to najlepsi tenisiści młodego pokolenia w Polsce, aktualni medaliści Mistrzostw Polski i reprezentanci kraju. Udowodnili to w meczu finałowym, gdzie każdy mecz był bardzo zacięty i stał na najwyższym poziomie. Nasz zespół uległ w tym meczu 2:4, a pojedynek rozstrzygnął się dopiero w ostatnich meczach, gdzie każdy z zawodników walczył do ostatniej piłki. Jest to już kolejny duży sukces piaseczyńskich tenisistów w tym roku.

Gratulacje dla zawodników, trenerów oraz wszystkich, którzy wspierają i kibicują tenisistom z Piaseczna.

Tennis Pro Piaseczno reprezentowali:

Marcin Andrzejczak
Tomasz Berkieta
Grzegorz Zemła
Wiktor Sasko
Maciej Zarębski

Trener: Maciej Zarębski