Głosowanie na Perły Mazowsza ZAKOŃCZONE

573
Perly Mazowsza_mini

EDIT: GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

Celem konkursu jest wyłonienie i uhonorowanie najpopularniejszych przedsiębiorców, najciekawszych wydarzeń kulturalnych lub ofert turystycznych w regionie oraz najpopularniejszych sportowców/klubów/trenerów.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Perły Mazowsza Lokalna Grupa Działania we współpracy z Agencją Marketingową Ramzes. Współorganizatorami są gminy Powiatu Piaseczyńskiego, Pruszkowskiego i Grodziskiego.

Głosowanie na kandydatów do nagrody Perła Mazowsza 2019 trwa do 21 lutego 2020 r. do godz. 12:00. Głosy oddane po tym terminie nie będą brane pod uwagę w obliczaniu jego wyniku. Sposobów na oddanie głosu jest kilka. Można wrzucić kartę do głosowania do urny (najbliższa urna znajduje się w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5). Zagłosować można też na stronach www.perlymazowsza.pl (wybierając podmiot, na który chce się zagłosować i klikając przycisk „głosuję”) oraz www.facebook.com/konkursperlymazowsza (klikając
przycisk „Like” pod postem danego podmiotu, na który chcemy oddać głos). Ostatnią opcją na oddanie głosu jest wysłanie sms (szczegóły na plakacie).

Z terenu Gminy Piaseczno o tytuł Perły Kultury konkurują:

  • Festiwal im. Witolda Maliszewskiego (nr. 13) czyli cykl koncertów muzyki klasycznej dedykowanych piaseczyńskiemu kompozytorowi z okresu dwudziestolecia międzywojennego.
  • Parapetówka u bibliotekarzy (nr. 14) czyli tydzień atrakcji, który odbywał się od 21 do 29 września 2019 roku i miał na celu integrację lokalnej społeczności poprzez włącznie jej w uczestnictwo w wydarzeniach przygotowanych w ramach otwarcia nowej siedziby Biblioteki w Piasecznie.
  • Cykl spacerów historycznych z przewodnikiem “Ulicami Piaseczna” (nr. 15), organizowanych przez Dział Tradycji i Dziedzictwa Kulturowego Centrum Kultury w Piasecznie.

O Perłę Sportu i Turystyki walczą:

  • XI Bieg Frog Race (nr. 13)czyli ,,Żabi Wyścig”, który tradycyjnie organizowany jest przez Stowarzyszenie Kondycja na obiekcie Zimne Doły na dystansach od 100 m dla dzieci do 10 km dla dorosłych.
  • Drużynówka 3 – zawody z kajakowaniu (nr. 14)- są to zawody w amatorskim kajakowaniu, które odbyły się we wrześniu na stawach w Planecie Zalesie w Zalesiu Górnym. Rozegrano wtedy 7 różnych konkurencji.
  • Klub Sportowy GOSiRKi Piaseczno (nr. 15) -który zajmuje się piłką nożną kobiet od 2010 roku.

Perła Przedsiębiorczości przypadnie jednemu z poniższych kandydatów:

  • Hotel de Silva (nr. 13) – biznesowy hotel w Piasecznie prosperujący tutaj od ponad 10 lat.
  • Kolejka Wąskotorowa w Piasecznie (nr. 14) -zabytkowy teren kolejki jak i sam parowóz Px48 o numerze inwentarzowym 3916 powstały w 1950 roku, stanowią o tożsamości naszego miasta. Wycieczki kolejką organizowane są w sezonie turystycznym co weekend.
  • ProOptica Piaseczno (nr. 15) – firma rodzinna z wieloletnią tradycją, mająca duże doświadczenie w branży optycznej.

Na głosujących w konkursie czekają do wygrania cenne nagrody: książki, kosmetyki, gry planszowe, vouchery do SPA i inne.