Tuzin nietuzinkowych miejsc do zobaczenia w Chojnowskim PK

255
PLAKAT KONKURSU DLA ODKRYWCÓW PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH
PLAKAT KONKURSU DLA ODKRYWCÓW PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza wszystkich miłośników przyrody i krajobrazów do wzięcia udziału w konkursie p.n. „Tuzin nietuzinkowych miejsc do zobaczenia – Odkrywcy Mazowieckich Parków Krajobrazowych”.

Konkurs ma na celu zachęcić do poznawania pięknych, ale nieznanych miejsc zlokalizowanych na terenach lub w okolicach pięciu parków wchodzących w skład Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych tj.:

  • Mazowiecki Park Krajobrazowy – „Odkrywcy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego”
  • Brudzeński Park Krajobrazowy – „Odkrywcy Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego”
  • Chojnowski Park Krajobrazowy – „Odkrywcy Chojnowskiego Parku Krajobrazowego”
  • Nadbużański Park Krajobrazowy – „Odkrywcy Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego”
  • Kozienicki Park Krajobrazowy – „Odkrywcy Kozienickiego Parku Krajobrazowego”

W myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie” zachęcamy do poznawania najbliższej okolicy, a przede wszystkim do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu – przecież „ruch to zdrowie”. Nie musimy wyjeżdżać daleko, żeby cieszyć się pięknem otaczającej nas przyrody. Nie bez znaczenia jest również pogłębianie wiedzy przyrodniczej, doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą i orientacja w terenie.

Na mapach poszczególnych parków wyznaczono tuzin miejsc, które można odwiedzić i zrobić zdjęcia. Uczestnik wybiera dowolny park spośród pięciu parków krajobrazowych wchodzących w skład MZPK i wykonuje 12 zdjęć wskazanych na mapach poszczególnych parków. Ilość zdjęć ograniczamy do jednego w każdym miejscu, czyli każdy uczestnik powinien nadesłać 12 zdjęć, które udokumentują jego obecność na terenie konkretnego parku. Nie oceniamy jakości nadesłanych zdjęć. Najważniejsze jest dla nas udokumentowanie zwiedzania i odkrywania parków.

Więcej szczegółów w regulaminie konkursu oraz mapach poszczególnych parków do pobrania, które dostępne są na stronie organizatora parkiotwock.pl

Bardzo liczymy na Państwa udział w konkursie i życzymy wielu niezapomnianych chwil w odkrywaniu krajobrazowych perełek parków.

Źródło: strona Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych