Uczniowie z Niemiec z wizytą w Piasecznie

509

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu wzięli udział w wymianie uczniowskiej ze szkołą w Niemczech.

W grudniu 2019 r. grupa 13 uczniów – wraz z koordynatorkami projektu paniami Agnieszką Pszczółkowską oraz  Katarzyną Mazurowską – wyjechała do Wilhelmshaven. Podczas tygodniowego pobytu w Niemczech, młodzież nie mogła narzekać na nudę. Uczniowie zwiedzili statki w Muzeum Marynarki Wojennej, poznali tradycję jarmarków bożonarodzeniowych, zwiedzili Landesmuseum w Oldenburgu, udali się na wycieczkę do miasta Bremy.

Natomiast  w pierwszym tygodniu marca br.,  Piaseczno odwiedzili uczniowie z Niemiec.
W ramach rewizyty, młodzież odwiedziła między innymi Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Młodzi ludzie mieli okazję spotkać się z Burmistrzem Danielem Putkiewiczem oraz jego zastępcą Hanna Kułakowską – Michalak. Uczniowie z Niemiec nabyli podczas spotkania wiedzę na temat naszej gminy a także  funkcjonowania urzędu. Mieli również okazję zadać pytania burmistrzowi i jego zastępcy.

Szkole Podstawowej w Józefosławiu  udało się zorganizować wymianę uczniowską dzięki nawiązaniu  współpracy z nauczycielami z NeuesGymnasium i pozyskaniu dofinansowania z Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Więcej na stronie: www.jozefoslaw.edu.pl