Udany wystep judoków UKS „Szogun” Piaseczno

2042

Bardzo dobrze zaprezentowali się judocy UKS „Szogun” Piaseczno na turnieju organizowanym przez UKS „Bushido” w dniu 20.11.2016 r. który zgromadził na starcie ponad 130 uczestników z 7 klubów województwa mazowieckiego. Zawody rozegrano w trzech grupach wiekowych: w pierwszej – najstarszej dla zawodników urodzonych w lata 2002-2003 w drugiej dla roczników 2006 -2008 oraz dla najmłodszych urodzonych w 2009 i młodszych. Judocy UKS „Szogun” zdobyli 3 złote medale, 3 srebrne, 2 brązowe oraz IV i V miejsce. W grupie najstarszej na II miejscu uplasował się WOJTEK TARKOWSKI, a obok niego na III miejscu podium stanął ŁUKASZ PODEDWORNY, wyprzedzając TOMKA RUTKOWSKIEGO, który musiał zadowolić się IV miejscem.
W najliczniej obsadzonej grupie wiekowe 2006- 2008, mimo że zawodnicy naszego klubu byli najmłodsi, bo urodzeni w roku 2008. pokazali olbrzymie zaangażowanie i wolę walki, co pozwoliło im na zdobycie 4 medali.
W wadze 38 kg srebrny medal zdobył Wojtek SUWAŁA, a na 3 stopniu podium zdobywając brązowy medal uplasował się Mateusz KIESZEK. Warto nadmienić, że w walce o finał „bratobójczy” pojedynek stoczyli zawodnicy UKS „Szogun”, którzy wcześniej w walkach grupowych wygrali po 3 walki. W wadze 23 kg II miejsce zdobył Grzesio Maj, a III miejsce w 28 kg wywalczył Antoś Kopeć.
Najmłodsi startowali w konkurencjach sprawnościowych, będących świetnym przygotowanie do startu na macie. Serdeczne gratulacje za ambicję i osiągnięte rezultaty dla młodych judoków.

Źródło i opracowanie: Janiszewski Ryszard

Źródło: GOSIR : Udany wystep judoków UKS „Szogun” Piaseczno