Ukraina dziękuje za pomoc

1512
Pomoc Ukrainie. na zdjęciu grupa osób w gabinecie burmistrza.
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Władze obwodu chmielnickiego przekazały podziękowania dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego za zaangażowanie w pomoc dla objętej wojną Ukrainy.

Dyplomy i podziękowania od Wojewody Chmielnickiego Siergieja Gamalja i Deputowanego Parlamentu Ukrainy Alexandra Gerega przekazał organizatorom pomocy w powiecie piaseczyńskim w poniedziałek 24 października 2022 r. Wadim Łozowyj, Deputowany obwodu Chmielnickiego. To on od początku agresji Rosji na Ukrainę była łącznikiem pomocowym między Ukrainą a Polską i organizował ze stroną polską transporty darów z powiatu piaseczyńskiego na Ukrainę.

Podziękowania za okazywane przez naszych mieszkańców wsparcie i pomoc dla Ukraińców, Wadim Łozowyj złożył na ręce burmistrza Piaseczna Daniela Putkiewicza, wiceburmistrz Hanny Kułakowskiej-Michalak, radnego Sejmiku Mazowieckiego Piotra Kandyby, radnego Piotra Sędziaka, Szymona Kowalewskiego, Karola Stróża  oraz Pauliny Chmielewskiej, Agnieszki Sąsiadek, Michała Iwana, Michała Kucharskiego i całego zespołu wolontariuszy działających w ramach inicjatywy „Pomóż Ukrainie – Powiat Piaseczyński”.