UKS Return z Pucharem Polski
UKS Return z Pucharem Polski / foto Archiwum UKS Return

Tenisiści stołowi z Uczniowskiego Klubu Sportowego Return okazali się najlepszą drużyną na Mazowszu i będą reprezentować nasz region w Pucharze Polski.

We wtorek 13 lutego 2024 roku w Budkach Piaseckich tenisiści stołowi z Piaseczna rozegrali finałowy mecz Pucharu Polski. Ich rywalem był II-ligowy zespół Tęcza Budki Piaseckie. Spotkanie pewnie wygrali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Return pokonując gospodarzy 4:0.

Zdobycie trofeum to olbrzymi sukces pingpongistów z Piaseczna, którzy zostali najlepszą drużyną na całym Mazowszu i uzyskali prawo gry w Pucharze Polski na szczeblu międzywojewódzkim.

W drużynie z Piaseczna występują sami wychowankowie Klubu oraz grający trenerzy, którzy od początku swoich sportowych karier związani są z gminą Piaseczno. Sukces ten jest owocem wieloletniej pracy z młodzieżą, która procentuje już w sporcie seniorskim. Dobre wyniki pierwszej drużyny nie byłyby możliwe bez wsparcia organizacyjnego i finansowego ze strony sponsorów: Group AV, Dazar, Logwin, Decathlon Piaseczno i Stawo.

Ten sezon jest dla tenisistów stołowych bardzo udany. Oprócz triumfu w Pucharze Polski pierwsza drużyna jest na 5 miejscu w II lidze mężczyzn, a drugi zespół na 2 pozycji w IV lidze i ma realne szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Tenisiści stołowi na sesji
Tenisiści stołowi na sesji / foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Podczas sesji Rady Miejskiej w Piasecznie w dniu 28 lutego 2024 r. reprezentanci zwycięskiej drużyny wraz z trenerem otrzymali gratulacje i drobne upominki od władz gminy.

Gratulujemy UKS Return Piaseczno i trzymamy kciuki za sukces na arenie międzywojewódzkiej.