Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie
Szkolenie w Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie / foto MGOPS Piaseczno

Wakacje to dla wielu osób dobry czas na rozwój osobisty i zawodowy. Mniejsza ilość codziennych obowiązków pozwala nam pomyśleć przez chwilę o sobie. Właśnie dlatego Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie oraz Klub Integracji Społecznej w Piasecznie przygotowały dla mieszkańców gminy Piaseczno bogatą ofertę bezpłatnych warsztatów i szkoleń.

Na początek warto wspomnieć o cyklu warsztatów „Angielski w biznesie”. Cykl obejmie cztery spotkania, które będą dotyczyły: rozmowy o pracę, e-mailingu, prezentowania oraz prowadzenia luźnych rozmów (tzw. small talk) w języku angielskim. Warsztaty będą doskonałą okazją do zdobycia umiejętności niezbędnych do aplikowania na wiele stanowisk oraz pracy w międzynarodowym środowisku. Inwestycja w kompetencje językowe to z pewnością świetny pomysł w dzisiejszym zglobalizowanym świecie. Warsztaty odbędą się w terminach: 9 lipca, 23 lipca, 20 sierpnia, 5 września 2024 r. w godz. 9.00–15.00.

Kolejny cykl to trzy szkolenia dedykowane w szczególności osobom powracającym na rynek pracy lub planującym przekwalifikowanie się. Tematyka szkoleń przedstawia się następująco: „Krótki trening kreatywnego myślenia”, „Tajemnice skutecznej komunikacji”, „Prokrastynacja, stres, wypalenie zawodowe”. Spotkania odbędą się w terminach: 4 lipca, 11 lipca, 4 września 2024 r. w godz. 9.00–15.00. Celem całego cyklu jest pomoc uczestnikom w rozwijaniu otwartości umysłu na nowe pomysły, a także danie narzędzi do budowania lepszych relacji, efektywniejszej współpracy oraz zdrowszego, bardziej zrównoważonego życia zawodowego i osobistego.

Ponadto wspomnieć należy o szkoleniu „Microsoft Excel”, które odbędzie się w dwóch terminach – 18 lipca oraz 22 sierpnia 2024 r. w godz. 9.00–15.00. Pierwszy termin jest dedykowany dla osób początkujących, drugi dla średniozaawansowanych. Szkolenie może być przydatne dla wielu osób, zarówno w kontekście zawodowym, jak i prywatnym. Arkusze programu nie tylko sprawdzą się w tworzeniu raportów czy analizie sprzedaży, ale także będą przydatne przy tworzeniu budżetu domowego, analizie wydatków i dochodów.

W okresie wakacyjnym piaseczyńscy przedsiębiorcy będą mogli również skorzystać z indywidualnych konsultacji prawnych. Najbliższy dyżur prawnika zaplanowany jest na 9 lipca 2024 r. w godz. 9.00–15.00. Porady prawne mogą być niezwykle pomocne w zakładaniu, prowadzeniu czy rozwijaniu działalności gospodarczej. Konsultacje w formie indywidualnej są dostosowane do osobistych potrzeb przedsiębiorcy.

Centrum Przedsiębiorczości zadba również o chwilę relaksu. Wszystko to za sprawą warsztatu z zakresu pielęgnacji twarzy, który odbędzie się 16 lipca 2024 r. w godz. 9.00–13.00. Warsztat przyniesie odrobinę wytchnienia oraz mnóstwo ciekawej wiedzy z zakresu technik pielęgnacyjnych w zależności od typu skóry oraz jej potrzeb.

Ponadto Centrum Przedsiębiorczości oferuje mieszkańcom gminy Piaseczno możliwość skorzystania z bezpłatnej strefy coworkingowej.

Z pełną ofertą Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie można zapoznać się na stronie internetowej przedsiebiorcze.piaseczno.eu w zakładce „Aktualności” oraz w siedzibie Centrum przy ul. Warszawskiej 1 w Piasecznie. Informacje o organizowanych szkoleniach, warsztatach, konsultacjach oraz spotkaniach można również znaleźć na profilach Centrum w serwisach społecznościowych Facebook oraz LinkedIn.

Data publikacji: 01.07.2024 r.