Wakacyjne wycieczki kolejką wąskotorową

2078
foto pixabay
foto pixabay

Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej zaprasza na wakacyjne wycieczki kolejką:

  • „Pociąg specjalny z okazji Dnia Wojska Polskiego” w dniu 15 sierpnia 2019 r.

Przejazd odbędzie się na trasie Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno. Odjazd pociągu zaplanowano na godzinę 12:00, powrót do Piaseczna około godz. 16:00. Przed odjazdem pociągu na stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe odbędzie się  dziesięciominutowe wspomnienie pułkownika o wydarzeniach z 15 sierpnia 1920 roku.

Na polanie zaplanowano dwu i półgodzinny postój, w czasie którego oferujemy w cenie biletu: ognisko, kije do kiełbasek, drobny sprzęt sportowy, leżaki, a także super niespodzianka – występ warszawskiej kapeli ulicznej “Z Tunelu”. W jej wykonaniu usłyszymy piosenki starej Warszawy, piosenki powstańcze oraz wojskowe. Za dodatkową opłatą: catering, przejażdżki bryczką konną po lesie oraz lokomotywą. Gwarantujemy udany odpoczynek i dobrą zabawę.

  • “Pociąg do sztuki” w dniu 16 sierpnia

Wycieczka koleją wąskotorową odbędzie się na trasie Piaseczno – Złotokłos – Piaseczno. Podczas postoju na polanie w Runowie – jeden z najbardziej znanych artystów ziemi piaseczyńskiej – pan Wiesław Szumowski – poprowadzi na wesoło wykład na temat: “Erotyzm, seks, nagość w malarstwie europejskim i polskim w różnych okresach artystycznych”.
Obrazy będą wyświetlane na ekranie. Dodatkowo odbędzie się piknik przy ognisku. Zabieramy ze sobą koce, maty, jedzenie (kiełbaski do pieczenia na ognisku) oraz napoje. Wyjazd ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe o godzinie 19:00, powrót ok godziny 22:30. Uwaga: z uwagi na temat wycieczki organizator zaprasza osoby pełnoletnie.

  • „Pociąg Warszawskich Linii Turystycznych prowadzony przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej wraz z Zarządem Transportu Miejskiego – 17 sierpnia

Odjazd pociągu z Piaseczna o godzinie 14.20, powrót ok. godz. 18.00. Dla chętnych dojazd zabytkową linią autobusową “51” (szczegóły na stronie głównej w zakładce WLT).
Przejazd kolejką na trasie Piaseczno – Złotokłos – Piaseczno. W trakcie postoju na polanie w Runowie (ok. 2,5 h) ognisko. Zapewniamy (oddzielnie płatne) catering, atrakcje dla dzieci, przejazdy lokomotywą i bryczką konną.

  • „Niedziela z kolejką wąskotorową” – 18 sierpnia

Odjazd pociągu z Piaseczna o godzinie 11.00, powrót ok. godz. 15.00. Przejazd
na trasie Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno. Piknik i ognisko na polanie w Runowie (ok. 2,5 godz.). Zapewniamy (za dodatkową odpłatnością): catering, atrakcje dla dzieci, przejazdy lokomotywą i bryczką konną.

  • „Lato w mieście z kolejką wąskotorową” – 22 sierpnia

Zapraszamy dzieci, zorganizowane grupy, indywidualne osoby na przejazd kolejką na trasie Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno. Odpoczynek na świeżym powietrzu i ognisko (2,5 h) na polanie leśnej w Runowie. Zabawy, konkursy i gry sportowe. Zabieramy własny prowiant i napoje. Powrót do Piaseczna ok. godz.14.00.

Informacje o biletach i szczegóły na stronie http://www.kolejka-piaseczno.pl/