Warszawska Syrenka 2021 – Eliminacje Gminne

1532

Biblioteka Publiczna w Piasecznie informuje, że w dniach 7 i 8 kwietnia 2021 roku w sali widowiskowej Bibliotece Głównej (ul. Jana Pawła II 55, Piaseczno) odbędą się eliminacje gminne do 44. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

Jest to konkurs z wieloletnią tradycją, jego istotą jest pobudzanie aktywności  artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.

Konkurs cieszy się dużą popularnością i szkoły z naszej gminy chętnie biorą w nim udział. Każda szkoła typuje po pięć osób z każdej grupy wiekowej – klasy 0-III; IV-VI; VII-VIII. Wyjątek stanowi Szkoła Podstawowa nr 1, nr 5 oraz szkoła z Józefosławia, które ze względu na swoją liczebność w obu kategoriach typują po 10 osób. Ramowy program eliminacji gminnych uzależniony jest od ilości zgłoszeń, dlatego planowane godziny przesłuchań mogą ulec zmianie. 
 
Program eliminacji gminnych:
• 7 kwietnia (środa) godz. 9.00 – uczniowie klas 0-III,  godz. 13.00 – uczniowie klas VII –VIII
• 8 kwietnia (czwartek) godz. 9 .00 – uczniowie klas IV- VI
 
Uwaga! W przypadku obostrzeń uniemożliwiających przeprowadzenie eliminacji w tradycyjnej formule, organizator zastrzega możliwość przeprowadzenia eliminacji online. Szczegółowe wytyczne pojawią się na stronie w połowie marca 2021.
 
Wypełnione elektronicznie tabele zgłoszeń prosimy nadsyłać drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2021 roku, na adres: konkurs@biblioteka-piaseczno.pl.
 
W sprawach organizacyjnych eliminacji gminnych Warszawskiej Syrenki prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: 
Urszula Bąkowska, specjalista ds. promocji, 
u.bakowska@biblioteka-piaseczno.pl / tel.  (22) 484 21 52  
 
Do pobrania:
Regulamin “Warszawska Syrenka” 2021
Tabela zgłoszeniowa 0-III
Tabela zgłoszeniowa IV-VI
Tabela zgłoszeniowa VII-VIII
Karta Uczestnika – Warszawska Syrenka
Artykuł Warszawska Syrenka 2021 – Eliminacje Gminne pochodzi z serwisu Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

Źródło: Biblioteka Publiczna : Warszawska Syrenka 2021 – Eliminacje Gminne