Wernisaż wystawy malarstwa Zofii Saweckiej

114
Wernisaż wystawy malarstwa Zofii Saweckiej
Wernisaż wystawy malarstwa Zofii Saweckiej

Serdecznie zapraszamy na wernisaż malarstwa Zofii Saweckiej, który odbędzie się 1 lipca 2022 roku o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej, ul. Jana Pawła II 55, w sali szkoleniowej na I piętrze. Wystawa będzie dostępna do oglądania do końca lipca.
O malarce
Zofia Sawecka- Gólczewska – absolwentka UMCS w Lublinie, emerytowana dziennikarka. Jest członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Po przejściu na emeryturę osiadła w gminie Piaseczno i zaczęła malować, realizując swoje pasje z młodości (uczennica artysty Zbigniewa Nasiłowskiego). Maluje głównie obrazy realistyczne. Ulubiona technika, to olej na płótnie. Ulubione motywy: pejzaż, ptaki, zwierzęta, rośliny, portrety. Malarka o sobie: “Inspirują mnie głównie inni ludzie i sama przyroda, ale także fotografia i wydarzenia na świecie”.

Wystawy

Wystawy indywidualne w latach 2016-2020: Galeria Jednej Ściany GOK w Zakrzówku (2 wystawy autorskie), Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno, Biblioteka Publiczna w Złotokłosie, „Talaria” Resort SPA w Trojanowie, Jednorazowa Galeria za Płotem oraz Restauracja „Weranda” w Złotokłosie.
Wystawy zbiorowe: 2020 –„Sercem malowane” – Galeria Jednej Ściany GOK w Zakrzówku, 2021-„Kobiece Światoprzestrzenie” – Galeria Wystaw Artystycznych Okno GOK Lesznowola, 2022 – wystawy WSP „Animals I” i „Animals II” – Praskie Centrum Aktywności Kocham Pragę w Warszawie oraz wystawy on-line WSP Artpozytywy I i Artpozytywy II.

Kontakt do artystki: sofisa@onet.eu, tel. 518 359 775.
 
Artykuł Wernisaż wystawy malarstwa Zofii Saweckiej pochodzi z serwisu Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

Źródło: Biblioteka Publiczna : Wernisaż wystawy malarstwa Zofii Saweckiej