Płocińska. Na zdjęciu 6 biegaczek na bieżni.
foto Paweł Skraba/PZLA

Zawodniczka piaseczyńskiej Kondycji zajęła 5 miejsce podczas międzynarodowego halowego mityngu lekkoatletycznego w Toruniu. Osiągnęła 6 najlepszy wynik na dystansie 1 mili w historii tych biegów Polsce.

Aleksandra Płocińska wzięła udział w odbywających się w Toruniu w dniach 8-9 lutego 2023 r. halowych zawodach lekkoatletycznych z serii Gold Tour, czyli zawodów halowych najwyższej serii z cyklu World Athletics. Startowała w biegu na 1 milę, podczas którego został osiągnięty drugi czas w historii halowych zmagań na milę. Aleksandra Płocińska zajęła w tym biegu 5 miejsce.

Płocińska
foto Kondycja Piaseczno

– Świetny rezultat naszej zawodniczki 4:32,23 daje Oli 6 najlepszy wynik na tym dystansie w Polsce all-time – mówi trener Kondycji Piaseczno Wiesław Paradowski. – To wspaniały prognostyk na nadchodzące Mistrzostwa Polski, gdzie będzie można zobaczyć Olę na trochę krótszym dystansie 1500 metrów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów podczas zawodów lekkoatletycznych tej rangi.