Wręczenie nagród w konkursach ekologicznych

721

10 czerwca 2019 r. w szkółce leśnej Nadleśnictwa Chojnów odbyła się uroczystość wręczenia nagród przyznanych w konkursach ekologicznych współorganizowanych przez gminę Piaseczno, Nadleśnictwo Chojnów oraz Chojnowski Park Krajobrazowy.

Nagrody przyznano przedszkolakom oraz uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zdobyli I, II lub III miejsce, bądź zostali wyróżnieni w konkursach: „Listy dla Ziemi”, „Skarby lasu” i „Woda życia”.  Nie zapomniano również o upominkach dla najaktywniejszych wolontariuszy uczestniczących w akcji „Żaba”.

Po uroczystości wręczenia nagród przybyłych gościu zaproszono na spacer edukacyjny po szkółce leśnej, podczas którego wszyscy zainteresowani mogli zdobyć wiedzę nie tylko o uprawie lasu, ale także o mieszkających w lasach pszczołach i tradycyjnym bartnictwie. Przedstawiciele Nadleśnictwa Chojnów zadbali także o najmłodszych uczestnikach spaceru oferując przedszkolakom program wycieczki dostosowany do ich wiedzy i wieku. Następnie wszystkich uczestników tego miłego wydarzenia zaproszono na słodki poczęstunek.

Składamy serdeczne podziękowania przedstawicielom Nadleśnictwa Chojnów i Chojnowskiego Parku Krajobrazowego za współpracę przy organizacji konkursów oraz przygotowanie uroczystości wręczenia nagród.