Wycieczka zabytkowym autobusem do Elektrociepłowni Warszawa Siekierki

521

Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej zaprasza na wycieczkę. 14 grudnia 2019 roku (sobota) zabytkowy autobus Autosan H9-21 – Kolejowej Komunikacji Zastępczej Kolejki Wąskotorowej w Piasecznie – zabierze wszystkich chętnych do Elektrociepłowni Warszawa Siekierki.

Podczas zwiedzania będziecie mogli Państwo zobaczyć od środka teren zakładu będącego największą elektrociepłownią w Polsce. Przewodnikiem będzie pracownik, który opowie jak wytwarza się prąd elektryczny oraz ciepłą wodę dla Warszawy. Jest to niepowtarzalna okazja zobaczenia z bliska całego ciągu technologicznego, bloków ciepłowniczych, kotłów parowych oraz turbozespołów o mocy 622 MW. Elektrociepłownia mieści się w Warszawie, ale każdego dnia, tysiące ton węgla dostarczane są torami kolejowymi zaczynającymi swój bieg na stacji Warszawa Okęcie, a następnie przez teren Piaseczna docierającymi do EC Siekierki.

Uwaga: W związku z procedurą organizacyjną dotyczącą wstępu do elektrociepłowni – bilety można nabyć do godziny 12:00 dnia 02 grudnia 2019 roku.

Szczegóły i zakup biletów na www.bilety.kolejka-piaseczno.pl

Odjazd autobusu ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe przy ulicy Sienkiewicza 14 – o godzinie 9.00.

Ilość miejsc ograniczona – 25.