Wyróżnienia dla Gminy Piaseczno

1745
wyróżnienie dla Gminy Piaseczno
Burmistrz Daniel Putkiewicz

Gmina Piaseczno otrzymała dwa cenne wyróżnienia, zajmując  wysokie miejsca wśród innych samorządów.

Miejsce sprzyjające edukacji

W dniach 3-4 marca odbyła się w Lublinie „Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty”, podczas której ogłoszono wyniki rankingu „Miejsca sprzyjające edukacji”, przeprowadzonego przez pismo samorządowe „Wspólnota” oraz Fundację Naukową Evidence Institute.

Jak można przeczytać na stronie fundacji “Miejsca sprzyjające edukacji” to ranking, który wskazuje samorządy, gdzie edukacja jest na najwyższym poziomie i gdzie samorząd lokalny dokłada wszelkich starań, żeby uczniowie od najmłodszych lat mogli korzystać z najwyższej jakości kształcenia. Ranking skupia się na gminach, które w największym stopniu odpowiadają za dobry start edukacyjny uczniów.

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 3 marca br., Wiceburmistrz Hanna Kułakowska – Michalak odebrała dyplom dla Gminy Piaseczno za zajęcie 9 miejsca w rankingu. Piaseczno znalazło się w ścisłej dziesiątce nagrodzonych gmin, zajmując dziewiątą pozycję pośród 302 gmin w kategorii powyżej 20 tys. i poniżej 100 tys. mieszkańców.

Więcej : www.evidenceinstitute.pl

Gmina otwarta na inwestycje

Tego samego dnia Gmina Piaseczno otrzymała kolejną nagrodę. Podczas Konferencji Edukacja Przyszłości nagrodzono bowiem laureatów programu „Gmina otwarta na inwestycje”.

Gmina Piaseczno dołączyła do programu firmy Orange Polska we wrześniu 2019

roku. Program wspiera budowę sieci światłowodowej i jest realizowany z dofinansowaniem
z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) prowadzonym przez Ministerstwo Cyfryzacji.

W pierwszym etapie projektu POPC2, firma Orange S.A. skupia się na podłączeniu do sieci światłowodowej szkół, wskazanych przez Ministerstwo Cyfryzacji. W Gminie Piaseczno już wszystkie placówki korzystają z nowego, szerokopasmowego dostępu do internetu.

Na podstawie dotychczasowych działań i ilości uzyskanych punktów w programie,

Gmina Piaseczno otrzymała 2. miejsce pośród gmin, które przystąpiły do programu.

www.gminaotwartanainwestycje.pl

– Jestem dumny, że uczniowie w naszej gminie mogą cieszyć się z wysokiej jakości kształcenia, a nasze placówki oświatowe oferują im szerokopasmowy dostęp do internetu. Nasza gmina nieustannie się rozwija, stwarzając mieszkańcom coraz więcej możliwości.- powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz