Zagrożenie demoralizacją i profilaktyka uzależnień i wśród dzieci i młodzieży - szkolenia dla rodziców. Na zdjęciu tabletki, narkotyki, papierosy, alkohol.
foto: 123RF.com

Gmina Piaseczno zorganizowała spotkania dla rodziców dotyczące zagrożenia demoralizacją wśród dzieci i młodzieży.

W ramach programu profilaktycznego na spotkaniach z przedstawicielami Policji, rodzice zostaną zapoznani z tematyką narkotyków i dopalaczy. Rodzice dowiedzą się jak wyglądają powszechnie znane używki, jak dziecko na nie reaguje, jak rozpoznać ewentualne zażycie niedozwolonej substancji. Policjant opowie również o konsekwencjach społecznych i prawnych korzystania ze środków odurzających.

Program rozpocznie się w listopadzie spotkaniami z rodzicami w Szkole Podstawowej nr 1 w Piasecznie oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Zalesiu Dolnym. Będzie kontynuowany w roku 2022 we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy, aby jak największa grupa rodziców i nauczycieli mogła z niego skorzystać.

Zachęcamy Rodziców do udziału w spotkaniach.

W Szkole Podstawowej nr 1 szkolenie odbędzie się w poniedziałek 22 listopada 2021 r. o godz. 18.30. W Szkole Podstawowej nr 2 szkolenie odbędzie się w czwartek 25 listopada 2021 r. o godz. 18.30.

Uzaleznienia plakat A3+2_druk