Zamknięcie ulicy Gerbera

3610
Gerbera rondo Solidarności
Ulica Gerbera i rondo Solidarności / foto Piotr Michalski

Powiat Piaseczyński rozpoczyna inwestycję polegającą na przebudowie ulic Gerbera i Sienkiewicza, czyli kolejnego fragmentu dawnej drogi wojewódzkiej 722. Od 9 listopada 2023 r. zostanie zamknięta dla ruchu ulica Gerbera.

Przebudowa ulicy Gerbera rozpocznie się w czwartek 9 listopada 2023 r. W związku z tym droga zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicami Sienkiewicza i Wojska Polskiego (bez skrzyżowania) do ronda Solidarności (bez ronda). Objazd dla ruchu ogólnego zostanie wytyczony ulicami: Księcia Janusza I Starego – 1 Maja – Al. Kalin – Szpitalna – Sienkiewicza.

Linie autobusowe L23, L24, L25 i L39 w kierunku krańców ZGODA i PKP JEZIORKI pojadą od ronda Solidarności ulicami: Kilińskiego – Nadarzyńska – Kościuszki – Sienkiewicza.

Linia autobusowa 724 zostanie skierowana na trasę: OS. KABATY – … – Chyliczkowska – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza – Wojska Polskiego – KOLEJKA PIASECZYŃSKA 03 (postój) – Wojska Polskiego – Chyliczkowska – … – OS. KABATY.

Szczegółowe informacje o rozkładach jazdy ZTM opublikuje na swojej stronie internetowej www.wtp.waw.pl.

Następny etap inwestycji przewiduje remont ronda Solidarności, co będzie się wiązało z jego całkowitym zamknięciem, o czym powiat poinformuje w osobnym komunikacie.

Jak informuje starosta Ksawery Gut, w tym roku planowana jest realizacja przebudowy ulicy Gerbera wraz z rondem Solidarności. Kolejnym etapem prac ma być przebudowa odcinka ul. Sienkiewicza od ul. Wojska Polskiego do ul. Dworcowej (bez skrzyżowań), następnie odcinka od ul. Dworcowej (bez skrzyżowania) do Pomorskiej, w kolejnym etapie zbudowane zostanie rondo na skrzyżowaniu z ul. Dworcową a na ostatnim etapie rondo na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego/Gerbera. Inwestycja ma się zakończyć wiosną 2024 roku.

Przebudowa ulicy Gerbera w Piasecznie
foto wtp.waw.pl

KOMUNIKAT WTP WARSZAWA:

W związku z rozpoczęciem przebudowy ulicy Gerbera w miejscowości Piaseczno od dnia 9.11.2023 r. (czwartek) do odwołania wprowadzone zostają zmiany w układzie komunikacyjnym.

Zmiany trasowe

724

WARSZAWA: OS. KABATY – … – PIASECZNO: Chyliczkowska – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza – Wojska Polskiego  KOLEJKA PIASECZYŃSKA 03 (powrót: Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Chyliczkowska)

L23

tylko w kierunku krańca ZGODA:
JASNA – … – PIASECZNO: Księcia Janusza I Starego – Kilińskiego – Nadarzyńska – Kościuszki – Sienkiewicza – … – ZGODA

L24
tylko w kierunku krańca ZGODA:
DŁUGA/KAZIMIERZOWSKA – … – PIASECZNO: Księcia Janusza I Starego – Kilińskiego – Nadarzyńska – Kościuszki – Sienkiewicza – … – ZGODA

L25
tylko w kierunku krańca ZGODA:
RYNEK – … – PIASECZNO: Księcia Janusza I Starego – Kilińskiego – Nadarzyńska – Kościuszki – Sienkiewicza – … – ZGODA

L39
tylko w kierunku krańca PKP JEZIORKI:
SZPITAL – … – Księcia Janusza I Starego  – Kilińskiego – Nadarzyńska – Kościuszki –Sienkiewicza – … – PKP JEZIORKI

Zmiany przystankowe

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

  • KOLEJKA PIASECZYŃSKA 04
  • GERBERA 02

Uruchamia się przystanek KOLEJKA PIASECZYŃSKA 03, który będzie obowiązywał jako krańcowy dla linii 724.

Zmiany rozkładowe

Od dnia 9.11.2023 r. (czwartek) kursowanie linii 724, L23, L24, L25 i L39 będzie odbywało się według specjalnych rozkładów jazdy.KOMUNIKAT WTP WARSZAWA Z 13 LISTOPADA 2023 r.:

W związku z kolejnym etapem przebudowy ulicy Gerbera w miejscowości Piaseczno oraz całkowitym zamknięciem dla ruchu ronda Solidarności od dnia 15.11.2023 r. (środa) do odwołania wprowadzone zostają zmiany w układzie komunikacyjnym.

Zmiany trasowe

724

Utrzymuje się kursowanie linii na trasie zmienionej:
WARSZAWA: OS. KABATY – … – PIASECZNO: Chyliczkowska – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza – Wojska Polskiego  KOLEJKA PIASECZYŃSKA 03 (powrót: Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Chyliczkowska)

727

tylko w kierunku krańca METRO WILANOWSKA:
CMENTARZ PŁD. BRAMA PŁD/WŁADYSŁAWÓW – PIASECZNO: Sienkiewicza –   Kościuszki – Wschodnia – Kilińskiego – … – METRO WILANOWSKA

L23

JASNA – … – PIASECZNO: Księcia Janusza I Starego – 1 Maja – al. Kalin – Szpitalna – Sienkiewicza – … – ZGODA

L24

DŁUGA/KAZIMIERZOWSKA- … – PIASECZNO: Księcia Janusza I Starego – 1 Maja – al. Kalin – Szpitalna – Sienkiewicza – … – ZGODA

L25

RYNEK – … – PIASECZNO: Księcia Janusza I Starego – 1 Maja – al. Kalin – Szpitalna – Sienkiewicza – … – ZGODA

L39

PKP JEZIORKI – … – PIASECZNO: Dworcowa – Sienkiewicza – Szpitalna – SZPITAL

Zmiany przystankowe

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

  • REJTANA 01 i 02
  • DOM KULTURY 01.

Uruchamia się przystanki tymczasowe:

  • DOM KULTURY 51 zlokalizowany w zatoce na ulicy Kościuszki przed skrzyżowaniem z ulicą Wschodnią w kierunku ulicy Gerbera. Będzie on obowiązywał jako stały dla linii 727
  • SZPITAL 51 zlokalizowany na ulicy Szpitalnej za skrzyżowaniem z ulicą Stefana Sieklickiego ps. „Tyran” w kierunku ulicy Sienkiewicza. Będzie on obowiązywał jako na żądanie dla linii L23, L24, L25 i L39
  • SZPITAL 53 zlokalizowany na ulicy Szpitalnej za skrzyżowaniem z ulicą Stefana Sieklickiego ps. „Tyran” w kierunku al. Kalin. Będzie on obowiązywał jako na żądanie dla linii L23, L24, L25 i L39
  • 1 MAJA 51 zlokalizowany na ulicy Księcia Janusza I Starego przed skrzyżowaniem z ulicą 1 Maja w kierunku ulicy Staszica. Będzie on obowiązywał jako na żądanie dla linii L23, L24 i L25
  • 1 MAJA 52 zlokalizowany na ulicy Księcia Janusza I Starego za skrzyżowaniem z ulicą 1 Maja w kierunku ulicy Asfaltowej. Będzie on obowiązywał jako na żądanie dla linii L23, L24 i L25.

Zmiany rozkładowe

Od dnia 15.11.2023 r. (środa) kursowanie linii 727, L23, L24, L25 i L39 będzie odbywało się według specjalnych rozkładów jazdy.