Millenium. Na zdjęciu ulica, samochód.
foto Joanna Ferlian

W związku z przebudową skrzyżowania ulic Szkolnej i Millenium w Głoskowie od 26 czerwca 2023 r. Wykonawca planuje zamknięcie fragmentu ulicy Millenium. Zawieszone zostanie kursowanie linii L12, a Gmina zorganizuje specjalne połączenie z Głoskowa do Złotokłosu.

Realizowana od maja inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w okolicach szkoły w Głoskowie. Prace drogowe realizowane są obecnie na ulicy Szkolnej, a w dniu 26 czerwca 2023 r. Wykonawca planuje rozpocząć prace drogowe na ulicy Millenium. W związku z tym odcinek ulicy, który ma zostać przebudowany, zostanie wyłączony z ruchu. Zamknięty będzie również wyjazd z ulicy Karczunkowej w ul. Millenium. Objazd zamkniętego odcinka ul. Millenium prowadzi przez Runów, Złotokłos i Baszkówkę ulicami Radnych, Solidarności, Gromadzką, Społeczną, 3-go Maja, Piaseczyńską, Ogrodową i Sadową.


Pobierz: COR Millenium/Szkolna Głosków (7.11 MB)

Prace drogowe powinny się zakończyć do września 2023 r.

Zmiany w transporcie publicznym

W związku z zamknięciem przejazdu ulicą Millenium kursowanie linii L12 zostanie zawieszone, a kursy L12 zostaną przeniesione do rozkładu L-2, aby utrzymać potencjał przewozowy na trasie Złotokłos – Piaseczno. Wybrane kursy L-2 dojadą również do pętli przy ogrodach działkowych w Szczakach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.wtp.waw.pl.

W celu zabezpieczenia potrzeb przewozowych mieszkańców Wólki Prackiej, Baszkówki i części Głoskowa, uruchomiona zostanie linia zastępcza Z-1, która będzie funkcjonowała w godzinach szczytowych w dni robocze w okresie od 26 czerwca do 1 września br. włącznie. Bezpłatne kursy będą realizowane BUS-em na trasie Głosków (kraniec tuż przed strefą robót drogowych) – Złotokłos (kraniec na pętli przy ul. Piaseczyńskiej).

Szczegółowy rozkład jazdy linii Z-1 w załączeniu.

rozkład linii Z-1. Na zdjęciu rozkład jazdy.
Pobierz: rozkład jazdy linii Z-1 (155 kB)

Przepraszamy za okresowe utrudnienia w dostępie do regularnego transportu publicznego.