Zanim kupisz nieruchomość – broszura dla przyszłych mieszkańców

6424
Zanim kupisz nieruchomość – broszura dla przyszłych mieszkańców. Na grafice okładka broszury, w tle czarno-białe zdjęcie miasta z lotu ptaka.

Wydziału Architektury i Urbanistyki przygotował specjalny przewodnik dla osób zainteresowanych nabyciem nieruchomości. Podpowiadamy, jak świadomie podjąć decyzję o zakupie domu lub mieszkania, by cieszyć się ze swojego wyboru przez kolejne lata. 

Nasza Gmina od lat cieszy się dużym zainteresowaniem jako miejsce do zamieszkania. Ta bardzo atrakcyjna podwarszawska lokalizacja pozwala połączyć spokojne życie z dala od zgiełku wielkiego miasta, zapewniająca dobrą jakość usług publicznych i jednocześnie łatwy dostęp do Warszawy. Co roku przybywa nam nowych mieszkańców, dzięki czemu gmina rozwija się bardzo dynamicznie. Jest to jednocześnie duży impuls do podejmowania działań zmierzających do tego, by w gminie żyło się coraz wygodniej i bezpieczniej.

Z myślą o przyszłych mieszkańcach naszej gminy przygotowaliśmy przewodnik poruszający liczne kwestie, na które warto zwrócić uwagę wybierając swoje „miejsce do życia”. Zebrane w wydawnictwie informacje mają ułatwić podjęcie decyzji o zakupie nieruchomości w oparciu o istotne dla nas wskaźniki oraz uniknąć przykrych i kosztownych niespodzianek w trakcie realizacji inwestycji a także później, podczas codziennego życia.

W elektronicznym przewodniku znajdą Państwo wskazówki dotyczące m.in. sposobów sprawdzenia stanu prawnego nieruchomości, zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, możliwości przekształcenia działki rolnej lub leśnej na budowlaną, dostępności infrastruktury drogowej czy transportu publicznego.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do zamieszkania w gminie Piaseczno.

Broszura w wersji PDF do pobrania: Zanim kupisz nieruchomość – przewodnik dla przyszłych mieszkańców (pdf, 4.08 MB)