Zazieleniamy ulicę Kościuszki

2495
Zazieleniamy ulicę Kościuszki. Na zdjęciu pas zieleni na ul. Kościuszki.
foto Łukasz Wyleziński

Główna ulica miasta dzięki przebudowie zyska również nowe nasadzenia – zarówno duże drzewa, jak i ponad 700 krzewów, byliny i trawy.

Trwa modernizacja kolejnego fragmentu głównej ulicy miasta. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II/Chyliczkowską aż do skweru Kisiela droga zyska nowa nawierzchnię, estetyczne szerokie chodniki, pas rowerowy i dużo zieleni.

W poniedziałek 4 lipca 2022 r. rozpoczęliśmy sadzenie drzew i krzewów na odcinku od placu Piłsudskiego do skweru Kisiela. Łącznie posadzimy 19 drzew – 7 sztuk glediczii trójcierniowej oraz 12 sztuk głogu Lavallea’a. Pas zieleni ozdobi 340 sztuk Lilaka Meyera i 365 sztuk krzewów róży „Fairy” oraz liczne byliny i trawy ozdobne.

– Działania te nie tylko poprawiają wygląd miasta, ale też mieszczą się w założeniach programu “Piaseczno dla klimatu”. W związku z wyzwaniami klimatycznymi staramy się, aby każda nowa inwestycja drogowa wpisywała się w działania, które przygotowują miasto m.in. na coraz bardziej gorące i burzowe lata – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.

Modernizowany fragment ulicy Puławskiej oraz Kościuszki powinien zostać otwarty dla ruchu pod koniec lipca br.

Piaseczno odNowa logo