Zazieleńmy miasto

295

Trwa akcja wiosennych nasadzeń kwiatów oraz drzew prowadzona na zlecenie gminy Piaseczno.

Gmina z początkiem wiosny ruszyła z nowymi nasadzeniami na rondach, skwerach i rabatach przy drogach. Tereny publiczne zyskały radosny, kwiatowy wystrój, na który złożyło się niemal 6 tysięcy sztuk sadzonek stokrotek, niezapominajek i bratków w różnych kolorach. Kwiaty pojawiły się m.in. na rondzie „Solidarności”, rondzie Mazowieckiego, przy Sądzie Rejonowym, przy Bibliotece Publicznej i przy ul. Młynarskiej 3.

Od 12 kwietnia planowana jest natomiast akcja sadzenia drzew wzdłuż ciągów komunikacyjnych na terenie naszej gminy. Lipy drobnolistne, dęby kolumnowe i jarzęby pojawić się mają przy ulicach Puławskiej, Kościuszki, Sierakowskiego, Wojska Polskiego, na rondach „Solidarności” i Gerbera, a także przy parkingu Zespołu Szkół Publicznych przy ul. Głównej 50. Łącznie ok. 100 drzew odmieni oblicze miasta, aby stało się bardziej zielone i przyjazne.

W sobotę 8 kwietnia odbyła się także społeczna akcja sadzenia drzew na terenie Górek Szymona zorganizowana przez Stowarzyszenie Dobra Wola, którą wsparła gmina Piaseczno. Po oczyszczeniu obszaru wolontariusze, przy pomocy pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, posadzili 10 wierzb białych, zakupionych przez Wydział Utrzymania Terenów Publicznych. Podczas akcji można było przynieść elektrośmieci, za które otrzymywało się sadzonki bratków, sponsorowane przez Wydział Gospodarki Odpadami.