Zupełnie nowa ulica Tukanów

1125
Tukanów w Piasecznie
Nowa droga powstanie na przedłużeniu przebudowanego odcinak ul. Tukanów od strony ul. Powstańców Warszawy / foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Gmina Piaseczno podpisała umowę z Wykonawcą, który zrealizuje budowę II etapu ulicy Tukanów w Piasecznie.

Pierwszy etap przebudowy ulicy Tukanów na odcinku od ul. Powstańców Warszawy do ul. Słowiczej został zakończony na początku bieżącego roku. Niebawem będą mogły rozpocząć się prace na kolejnym odcinku – od ul. Słowiczej do ul. Jarząbka. Dzięki porozumieniu zawartemu z Gminą Lesznowola oraz inwestorem budującym nowe osiedle przy ul. Tukanów, droga zostanie zrealizowana przy wsparciu finansowym dewelopera.

Dotychczasowa droga, leżąca na terenach prywatnych, pozostanie drogą wewnętrzną. Mieszkańcy zyskają jednak zupełnie nową drogę przy największym osiedlu w mieście. W ramach inwestycji powstanie droga z chodnikiem po południowej stronie oraz zatokami postojowymi po stronie północnej. Po północnej stronie piesi również będą mogli korzystać z chodnika, powstanie on już jednak jako część infrastruktury przy budowanym bloku.

Zgodnie z umową wykonawca ma czas na wybudowanie nowej drogi do końca marca 2023 roku, a na uzyskanie dokumentacji dopuszczającej drogę do użytku – do końca maja 2023 r. Koszt inwestycji to 5 215 200 zł.

– To będzie istotna zmiana układu komunikacyjnego w tej części gminy – podkreśla wiceburmistrz Robert Widz. – Dotychczas odcinki dróg były wyłączone z ruchu i nieprzejezdne, piesi mogli korzystać z niewygodnego przejścia, a odcinek od ul. Pawiej do ul. Jarząbka nie spełniał żadnych standardów – dodaje. – Za kilka miesięcy mieszkańcy będą mogli korzystać z wygodnej i bezpiecznej drogi łączącej ulicę Powstańców Warszawy z ulicą Jarząbka.