727, 737 i L-1- zamknięcie ul. Masztowej

1686

W związku z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Gościniec i ul. Masztowej oraz przebudowy części ul. Masztowej istnieje konieczność wycofania z tej drogi autobusów publicznego transportu zbiorowego linii 727, 737 i L-1.

Zmiany te ZTM wprowadza w trybie awaryjnym na okres od 26 do 27 listopada 2020 r. Szczegóły tras objazdowych pojawiły się w komunikacie ZTM na stronie internetowej www.wtp.waw.pl

Czasowe zamknięcie ul. Masztowej w Kuleszówce – komunikat ZTM:

W związku z zamknięciem dla ruchu kołowego ulicy Masztowej na odcinku od ulicy Złotych Piasków do skrzyżowania z ulicami Gościniec i Wojska Polskiego, od dnia 26.11.2020 r. od początku kursowania linii dziennych do dnia 27.11.2020 r. do końca kursowania linii dziennych, wprowadza się następujące zmiany w układzie komunikacyjnym:

Zmiany tras:

727
tymczasowe kursy wariantowe w kierunku krańca WŁADYSŁAWÓW ulegają zawieszeniu, a w ich w miejsce uruchomione zostają dodatkowe kursy w kierunku krańca GŁOSKÓW-SZKOŁA przez BĄKÓWKĘ i ROBERCIN:
METRO WILANOWSKA – … – Lipowa – Asfaltowa – Gościniec – Rybna – Abramowicza – Szkolna – GŁOSKÓW-SZKOŁA

737
skierowanie na trasę zmienioną w obu kierunkach (skrócenie we wszystkich kursach do pętli WŁADYSŁAWÓW):
URSYNÓW PŁN. – … – Żwirowa – Wojska Polskiego – WŁADYSŁAWÓW

L-1
skierowanie na trasę zmienioną w obu kierunkach:
PL.SZWEDZKI – … – Jedności – Słoneczna (bez wjazdu na pętlę URZAD GMINY) – Lipowa – Słojewskiego – Rolna – Wirażowa – Lokalna – Produkcyjna – Masztowa – jezdnia lokalna wokół Cmentarza Południowego – CM.POŁUDNIOWY-BRAMA PŁN.

Z-1
uruchomienie linii zastępczej na trasie w obu kierunkach:
PKP PIASECZNO – Dworcowa – Nadarzyńska – Żytnia – Jana Pawła II – Orężna – Leśna – Mazowiecka – Żwirowa – Wojska Polskiego – Słoneczna – Lipowa – Słojewskiego – Rolna – Wirażowa – Lokalna – Produkcyjna – Masztowa – jezdnia lokalna wokół Cmentarza Południowego – CM.POŁUDNIOWY-BRAMA PŁN.

Zmiany przystankowe:

 1. Utrzymuje się zawieszenie funkcjonowania przystanków:
  • KULESZÓWKA 01 i 02
 2. Dodatkowo zawiesza się funkcjonowanie przystanków:
  • CM.POŁUDNIOWY-BRAMA PŁD. 01
  • RYBNA 02
  • ORZECHOWA 01 i 02
  • URZĄD GMINY 01
 3. Uruchamia się funkcjonowanie tymczasowych przystanków:
  • CM.POŁUDNIOWY-BRAMA PŁN. 01 – zlokalizowany na pętli przy bramie północnej Cmentarza Południowego (peron wschodni), który będzie obowiązywał jako krańcowy dla linii L-1 i Z-1.
  • KULESZÓWKA 51 – zlokalizowany na ulicy Masztowej przed skrzyżowaniem z drogą wokół Cmentarza Południowego w kierunku wschodnim, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasach linii L-1 i Z-1 w kierunku krańca CM.POŁUDNIOWY-BRAMA PŁN.
  • KULESZÓWKA 52 – zlokalizowany na ulicy Masztowej za skrzyżowaniem z drogą wokół Cmentarza Południowego w kierunku zachodnim, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasach linii L-1 i Z-1 w kierunku krańców PL.SZWEDZKI/PKP PIASECZNO.
  • ZIELONA 51 – zlokalizowany na ulicy Żwirowej za skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką w kierunku wschodnim, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii Z-1 w kierunku krańca PKP PIASECZNO.
  • ZIELONA 52 – zlokalizowany na ulicy Żwirowej przed skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką w kierunku zachodnim, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii Z-1 w kierunku krańca CM.POŁUDNIOWY-BRAMA PŁN..
  • LESZNOWOLA 54 – zlokalizowany na ulicy Jedności za skrzyżowaniem z ulicą Słoneczną w kierunku północnym, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii L-1 w kierunku krańca PL.SZWEDZKI.

Postanowienia dodatkowe:

Kursowanie linii 727, 737, L-1 i Z-1 będzie odbywało się na podstawie specjalnych rozkładów jazdy, które znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl/rozklady-jazdy