Kryminalny Klub Podróżnika – Największe zbrodnie powojennej Warszawy

77

„Wkrótce po zakończeniu działań wojennych w stolicy poszukiwano pierwszego seryjnego mordercy. Jego schwytanie opóźnił niesłychany błąd funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej…”.
„Inny seryjny zabójca prawdopodobnie nigdy nie zostałby aresztowany, gdyby nie nadużył alkoholu. Mimo intensywnego śledztwa przez długie lata był nieuchwytny, a w jego wykryciu pomogło przestępstwo popełnione w Warszawie…”
„Na początku lat siedemdziesiątych polską opinią publiczną wstrząsnęło zabójstwo znanego pisarza i polityka, redaktora naczelnego jednej z najpoczytniejszych w tamtym czasie gazet. Dla władz Polski Ludowej kwestia schwytania zabójców miała charakter prestiżowy a do szeroko zakrojonego śledztwa zaangażowano rzesze funkcjonariuszy różnych służb. Wynik śledztwa okazał się zaskakujący…”.
To tylko niektóre sprawy kryminalne, będące częścią mrocznej strony stolicy, o których dowiesz się podczas spotkania z Przewodnikiem po Warszawie, Arkadiuszem Żołnierczykiem w czwartek 15 maja o godzinie 18:00 w czytelni Biblioteki Głónej.
Wspólnie przeniesiemy się do Warszawy czasów PRL-u, by przypomnieć sobie zbrodnie, które wstrząsnęły opinią publiczną i na długo zapisały się w historii stolicy.
To będzie opowieść o błędach śledczych, zaskakujących rozwiązaniach i dusznej atmosferze lat 50., 60. i 70. – pełna mroku, tajemnic i historii, które do dziś budzą emocje.
Czeka na Was pasjonująca gawęda historyczna, pełna faktów, które nieraz są bardziej niezwykłe niż fikcja. Wyruszymy w wirtualny spacer warszawskimi ścieżkami przestępstw.
Nie może Was zabraknąć!
Artykuł Kryminalny Klub Podróżnika – Największe zbrodnie powojennej Warszawy pochodzi z serwisu Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

Źródło: Biblioteka Publiczna : Kryminalny Klub Podróżnika – Największe zbrodnie powojennej Warszawy