Akcja “Lato w mieście 2022”

1465
Akcja „Lato w mieście 2022”

Trwają zapisy na piaseczyńską akcję “Lato w mieście 2022”. Jak co roku, w trakcie wakacji, zapewniamy uczniom naszych szkół opiekę wraz z szeroką ofertą zajęć sportowych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w najbliższe wakacje szkoły prowadzone przez Gminę Piaseczno zorganizują dla uczniów wypoczynek na terenie placówek oświatowych pod opieką wykwalifikowanej kadry.

Akcja prowadzona w 11 gminnych szkołach przewidziana jest na pierwsze 4 tygodnie wakacyjne tj. od 27 czerwca do 22 lipca 2022 r.

– Z tej formy aktywności może skorzystać ponad 1000 młodych mieszkańców gminy Piaseczno, w tym również dzieci z Ukrainy – mówi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. – Kwota przeznaczona na ten cel wynosi ponad 1 milion złotych.

Koszty związane z udziałem uczniów w akcji „Lato w mieście” pokrywa Gmina Piaseczno. Mowa o wynagrodzeniu kadry, transporcie na wycieczki, bilety wstępu na różne atrakcje oraz zakupie materiałów na zajęcia. Rodzice opłacają jedynie koszty wyżywienia.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów, terminów oraz programu akcji „Lato w mieście 2022” znajdziecie Państwo w szkołach, do których uczęszczają Państwa dzieci.