Akcja sadzenia drzew w Parku Uroczym Henryków-Urocze

647
Akcja sadzenia drzew w Parku Uroczym Henryków-Urocze
Akcja sadzenia drzew w Parku Uroczym, foto Fundacja Zalesiacze

9 października 2021 roku obyła się akcja sadzenia drzew przez pracowników firmy Abris Capital Partners Sp. z o.o. przy współpracy z Fundacją Zalesiacze oraz Fundacją Innowatorium.

W sobotni jesienny poranek, zmotywowani i pełni chęci do działania na rzecz środowiska i społeczności lokalnej pracownicy firmy Abris przyjechali do Parku Uroczego w miejscowości Henryków-Urocze. Miejsce na akcje zostało udostępnione dzięki współpracy Miasta i Gminy Piaseczno z Sołtys sołectwa Henryków-Urocze Anną Kostyrką oraz jej następczynią Zuzanną Kownacką.

Spotkanie rozpoczął Partner Zarządzający Abris – Paweł Gieryński mówiąc: „Jako Abris chcemy być odpowiedzialni, rozumiemy, że tym co robimy wywieramy wpływ na otoczenie i środowisko. Chcemy, żeby to co po sobie pozostawimy było lepsze, niż to co zastaliśmy. Chcemy móc być dumni z inwestycji, które robimy. Elementem tej odpowiedzialności jest też budowanie wspólnych doświadczeń, które utwierdzają nas w tym, że warto robić rzeczy dobre.

Spotkanie miało charakter rodzinnego pikniku, na uczestników czekało 20 pokaźnych rozmiarów drzew: jesionów, klonów i robinii.

Łukasz Wysokiński Abris: Cieszymy się, że jako firma, jak i każdy z pracowników z osobna, przeszliśmy od słów do czynów i zrobiliśmy coś dobrego i, mamy nadzieję, trwałego dla środowiska. W ciągu około 3 godzin posadziliśmy 20 dorodnych drzew, mając przy tym sporo uśmiechu i zabawy. Pogoda na szczęście okazała się być bardzo łaskawa. Pomoc organizacyjna ze strony Fundacji Zalesiacze była nieoceniona. Mamy nadzieję, że ludzie korzystający z parku w Henrykowie, dzięki naszym działaniom, będą mieli okazję cieszyć się chwilami radości w otoczeniu pięknych polskich drzew liściastych przez długie lata.

Dorośli w kilkuosobowych grupach, wspierani przez członków Fundacji Zalesiacze, wkopywali drzewa i paliki, zabezpieczali je taśmami i nadawali im nazwy. Tego dnia każde drzewo znalazło swoje nowe miejsce. Wraz z pracownikami przyjechały całe rodziny, mniejsi wolontariusze sadzili wrzosy, które będą umilały czas rodzicom pilnującym pociech na placu zabaw znajdującym się na terenie parku. Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję wziąć udział w warsztatach o polskich ziołach prowadzonych przez firmę „Zielarki Kącik Kari”.