Aniołki od przedszkolaków

3318
ilustracja. Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Forest. Na zdjęciu 6 dzieci, wychowawczyni oraz wiceburmistrz Hanna Kułakowska -Michalak.
Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Forest

W dniu 9 grudnia 2020r. wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak odwiedziła Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Forest, który zaangażował się w produkcję aniołków dla darczyńców Szlachetnej Paczki.

Aniołki zostały wykonane przez podopiecznych punktu i wychowawców. – To bardzo miłe, że nasi najmłodsi mieszkańcy włączają się w akcje charytatywne- mówi Hanna Kułakowska – Michalak, I Zastępca Burmistrza. – Wykonane prace są magiczne i przybliżają nam klimat świąt Bożego Narodzenia – dodaje.

Obecnie do punktu uczęszcza 18 dzieci, które w większości posiadają orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Od stycznia zostanie również uruchomione przedszkole terapeutyczne. Dyrekcja przedszkola i pracownicy stworzyli miejsce klimatyczne, przyjazne dzieciom i ich potrzebom.

Jak powstał Forest?
Pewnego razu był sobie chłopiec, mały chłopiec z niezwykłą historią, o wyjątkowym imieniu Gabriel. Mimo tego, że w wieku siedmiu lat samodzielnie jeszcze nie chodził, to dużo już w swoim życiu przeszedł. Zmęczony tą podróżą poprosił mamę: stwórz dla mnie miejsce, gdzie będę szczęśliwy, gdzie będę mógł rozwijać swoje możliwości i spełniać marzenia. – I tak powstał Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Forrest – stworzony z marzeń, by spełniać marzenia –  mówi dyrektor punktu przedszkolnego Magda Malinowska.

Placówka podchodzi holistycznie (całościowo) do kwestii terapii, wychowania i uspołeczniania dzieci z trudnościami rozwojowymi. Opiera się na trzech głównych filarach: terapia neurobiologiczna, Integracja, przestrzeń sprzyjająca rozwojowi. Punkt Przedszkolny Forrest to przede wszystkim zespół wykwalifikowanych specjalistów i nauczycieli. Każdy z terapeutów szkoli się w Centrum Metody Krakowskiej. Z Punktem Przedszkolnym współpracują również Certyfikowani Terapeuci MK.

Placówka oferuje szeroki wachlarz zajęć terapeutycznych oraz dodatkowych. Już od pierwszych dni przedszkolaki uczą się tu czytać metodą sylabową, pracują dzielnie podczas indywidualnych zajęć z terapeutami, integrują się z otoczeniem, uczą się grać na instrumentach, uczestniczą w przedstawieniach teatralnych, organizują wspólnie urodziny, pozują na sesjach zdjęciowych, a przede wszystkim dobrze się razem bawią.

Od stycznia 2021 punkt przedszkolny rozszerza swoja działalność i powstanie pierwsze Terapeutyczne Przedszkole w gminie Piaseczno.