Organizacja ruchu wokół szkoły w Złotokłosie
foto Joanna Ferlian

Zakończyła się inwestycja polegająca na przebudowie dróg w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej w Złotokłosie. Od 6 listopada 2023 r. będzie można bezpiecznie dotrzeć do szkoły pieszo, rowerem, szkolnym autobusem lub samochodem.

Nowy układ drogowy poprawiający znacznie bezpieczeństwo dzieci zmierzających do i ze szkoły w Złotokłosie jest już gotowy. W ramach inwestycji zrealizowana została budowa i przebudowa dróg wraz ze skrzyżowaniami na wyniesieniu, powstały ciągi pieszo-rowerowe, którymi uczniowie bezpiecznie dotrą samodzielnie do szkoły. Na rogu ulic Grójeckiej i Traugutta powstała zatoka dla autobusu szkolnego, wyznaczono także miejsca parkingowe oraz strefę Kiss&Ride. Przy ciągach pieszo-rowerowych powstały też pasy zieleni. W ostatnim etapie prac przebudowane zostało również skrzyżowanie ulic Grójeckiej i Grottgera wraz z przebudową rowu i instalacji podziemnych. Skrzyżowania ulic Traugutta i Kostki oraz Grójeckiej i Grottgera stały się skrzyżowaniami na wyniesieniu, by dodatkowo wymusić na kierowcach poruszanie się z mniejszą prędkością. Ulice Grójecka i Traugutta w okolicach szkoły stały się drogami jednokierunkowymi.

Od strony ulicy Runowskiej nadal obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju. Kierowcy mogą korzystać z placu parkingowego na rogu ulic Runowskiej i Kostki. W ramach budowy hali sportowej przebudowany zostanie parking na terenie szkoły z nowym wjazdem od ul. Traugutta.

Organizacja ruchu wokół szkoły w Złotokłosie - mapka
Organizacja ruchu wokół szkoły w Złotokłosie

Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od poniedziałku 6 listopada 2023 r.

– Wiemy, że przyzwyczajenie się kierowców do nowego układu drogowego będzie trwało jakiś czas, prosimy więc o cierpliwość i apelujemy do rodziców przywożących dzieci do szkoły samochodem o przestrzeganie przepisów i stosowanie się do oznakowania w nowej organizacji ruchu – mówi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. W związku z tym, że na terenie szkoły wciąż trwa budowa hali sportowej, prosimy również o zachowanie szczególnej ostrożności w sąsiedztwie terenu budowy.

– Trwają prace na zewnątrz budynku hali, które powinny się zakończyć w najbliższych tygodniach. Będziemy sukcesywnie porządkować teren szkoły. Budowa hali sportowej napotkała niestety wiele trudności, ale zakres prac pozostałych do wykonania nie jest już duży. Dokładamy wszelkich starań, aby zakończyć budowę na wiosnę 2024 r. – mówi wiceburmistrz Robert Widz.