#BibliotekaDostępna Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

2140

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Celem święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób ze specjalnymi potrzebami. Biblioteka Publiczna w Piasecznie to instytucja, którą tworzą ludzie empatyczni i otwarci. Zależy im na włączeniu osób z niepełnosprawnościami w społeczne i kulturalne życie Piaseczna. Starają się likwidować bariery w komunikacji oraz te architektoniczne.

Z roku na rok placówki biblioteki zmieniają się, aby zapewnić dostępność wszystkim czytelnikom. W przyszłym roku ich działaniom oraz wydarzeniom będzie towarzyszyło hasło #BibliotekaDostępna – jest to ich cel oraz marzenie! Bibliotekarze z gminy Piaseczno zapraszają do siebie WSZYSTKICH! Obejrzyj film #BibliotekaDostępna i przekonaj się, jak istotne są dla nich potrzeby osób niepełnosprawnych.

Film na temat likwidowania barier w komunikacji oraz barier architektonicznych w Bibliotece Publicznej w Piasecznie. Powstał z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Pokazuje wnętrza biblioteki, półki z książkami, osoby niepełnosprawne. Zawiera rozmowy z organizatorami oraz uczestnikami wydarzeń. Film został uzupełniony o napisy dla osób niesłyszących.

W filmie wystąpili:
Łukasz Krzysztof Załęski – dyrektor Biblioteki Publicznej w Piasecznie
Sylwia Chojnacka-Tuzimek – zastępca dyrektora Biblioteki Publicznej w Piasecznie
Magdalena Kamińska – czytelniczka z filii Zalesie Górne
Magdalena Kowerska – trener pracy w Fundacji Aktywizacja
Realizacja nagrania i montaż filmu: Tomasz Korczak
Project Manager: Urszula Bąkowska