Bogusław Wołoszański w Piasecznie

890

„Sensacje XX wieku” zawitają w grudniu do Piaseczna. A dokładniej autor książki o tym tytule.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Bogusławem Wołoszańskim, które odbędzie się w sali widowiskowej Biblioteki Publicznej w Piasecznie, ul. Jana Pawła II 55 w dniu 10 grudnia 2022 r., w sobotę,  o godzinie 16:00.
Bilety można nabyć w sekretariacie Biblioteki Publicznej w Piasecznie w godzinach jej funkcjonowania oraz poprzez stronę www: https://app.evenea.pl/event/woloszanskiwbibliotece/
Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek Bogusława Wołoszańskiego, aby umożliwić Państwu zdobycie autografu autora i uzupełnić biblioteczkę o brakujące tytuły.
Bogusław Wołoszański z wykształcenia jest dziennikarzem i prawnikiem, ale bardziej znany jest jako popularyzator historii, autor wielu książek o tematyce historycznej i pomysłodawca oraz prowadzący programu „Sensacje XX wieku”. Jest też twórcą scenariusza do popularnego serialu telewizyjnego „Tajemnica twierdzy szyfrów” emitowanego w 2007 roku na antenie TVP1. Od 2011 do 2014 prowadził na antenie Polsat Play program pt. „Skarby III Rzeszy”. Od wiosny 2014 roku jest gospodarzem nowego cyklu dokumentalnego „Tajna historia XX wieku”. Jest również inicjatorem cyklu „Przewodnik historyczny Bogusława Wołoszańskiego”. Pisarz został odznaczony w 1998 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2000 roku Nagrodą im. Bolesława Prusa. Jest autorem wielu publikacji związanych z II Wojną Światową oraz tym co się działo bezpośrednio po wojnie. Spod jego pióra wyszły takie pozycje jak m.in „Sensacje XX wieku”, „Tajna wojna Hitlera”, „Sieć – ostatni bastion SS”, „Twierdza szyfrów”, „Wiek krwi” czy „Zabić Amerykę”. Razem ze swoją żoną Hanną założył Wydawnictwo Wołoszański.
Artykuł Bogusław Wołoszański w Piasecznie pochodzi z serwisu Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

Źródło: Biblioteka Publiczna : Bogusław Wołoszański w Piasecznie