Przedszkolaki straż miejska. na zdjęciu grupa przedszkolaków i dwóch strażników miejskich.
foto Przedszkole i Żłobek Delfinek

Od początku września strażnicy miejscy odwiedzają szkoły i przedszkola z miasteczkiem ruchu drogowego. Najmłodsi mieszkańcy gminy, łącząc naukę i zabawę, poznają zasady bezpieczeństwa na drodze.

W ramach corocznej akcji “Bezpieczna droga do szkoły” Straż Miejska bierze udział w uczeniu zasad ruchu drogowego w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Piaseczno. Najmłodsi aktywnie uczą się jak być bezpiecznym na drodze. W czasie tych “lekcji” wykorzystywane jest między innymi miasteczko ruchu drogowego. Nauka jest połączona z zabawą, dzięki czemu najmłodsi łatwo zapamiętują zasady.

– Funkcjonariusze w trakcie zajęć wykazali się ogromnym profesjonalizmem oraz zaangażowaniem, co przyczyniło się do radości wśród dzieci, gdyż podczas przekazywania tej cennej wiedza towarzyszyła nam świetna zabawa. W swoim imieniu pragnę pogratulować wykwalifikowanych pracowników z fantastycznym podejściem do naszych najmłodszych mieszkańców – napisała po zajęciach w przedszkolu “Delfinek”  dyrektor Sylwia Kowalczyk-Malinowska.