Budżet Obywatelski Gmina Piaseczno 2022 - głosujemy od 11 do 24 października 2021 roku na bo.piaseczno.eu
Budżet Obywatelski Gmina Piaseczno 2022 - głosujemy od 11 do 24 października 2021 roku na bo.piaseczno.eu

Przed nami głosowanie na projekty złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego w gminie Piaseczno na rok 2022. W tym roku mieszkańcy Piaseczna bezpośrednio zdecydują o tym, na jakie pomysły przeznaczony zostanie milion złotych z gminnego budżetu.

15 sierpnia zakończono nabór projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego w gminie Piaseczno na rok 2022. Wpłynęło 96 projektów. Złożone projekty zostały sprawdzone pod kątem zgodności formalnej oraz merytorycznej. Pomyślnie zweryfikowane projekty wezmą udział w głosowaniu, w którym będą walczyły o poparcie mieszkańców. Listę projektów zakwalifikowanych do głosowania poznamy do 8 października. Lista wszystkich projektów będzie dostępna na stronach: www.piaseczno.eu oraz bo.piaseczno.eu.

Głosowanie odbędzie się w dniach 11–24 października 2021 roku. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy gminy Piaseczno. Na karcie do głosowania wszystkie projekty („twarde” i „miękkie”) będą się znajdowały na jednej liście. Każdy głosujący będzie miał do rozdysponowania 1 mln zł wśród wszystkich projektów.

Zachęcamy do głosowania online za pomocą internetowego systemu dostępnego na stronie www.bo.piaseczno.eu – to najłatwiejszy i najszybszy sposób głosowania. Głosować będzie
można również za pomocą tradycyjnych kart papierowych dostępnych w wyznaczonych punktach, w godzinach pracy danej placówki:
– Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie, ul. Kościuszki 5;
– Biblioteka Główna – Multicentrum, ul. Jana Pawła II 55;
– Filia Biblioteki Publicznej w Złotokłosie, ul. 3 Maja 30 (budynek OSP, I piętro);
– Filia Biblioteki Publicznej w Zalesiu Górnym, ul. Białej Brzozy 3;
– Punkt Biblioteczny w Kamionce, ul. Główna 42;
– Filia Biblioteki Publicznej w Józefosławiu, ul. Julianowska 67A (I piętro).

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, podobnie jak w zeszłym roku, nie ma limitu wiekowego. Osoby małoletnie mogą wziąć czynny udział w Budżecie Obywatelskim, a jedynym warunkiem jest zgoda przedstawiciela ustawowego na udział w głosowaniu. Listę projektów, które zwyciężą w głosowaniu, poznamy do 10 listopada 2021 roku.

Film z losowanie do obejrzenia w aktualności: losowanie numerów dla projektów biorących udział w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego 2022.