Burmistrz zaprzysiężony – radni złożyli ślubowanie

2409
I sesja Rady Miejskiej (kadencja 2018-2023)
foto: Marcin Borkowski

20 listopada 2018 r. odbyła się I sesja Rady Miejskiej w Piasecznie (kadencji 2018-2023), podczas której odbyło się ślubowanie nowo wybranych radnych oraz Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Zgodnie z przepisami sesję otworzyła i poprowadziła, do czasu wyboru nowego prezydium, najstarsza radna – choć młoda duchem – Hanna Krzyżewska. Nowo wybrani radni odebrali zaświadczenia wyboru na Radnych Gminy Piaseczno z rąk Arkadiusza Czapskiego – Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej, po czym złożyli uroczyste ślubowanie.

Jednym z kluczowych punktów pierwszej sesji, było zaprzysiężenie nowo wybranego Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno – Daniela Putkiewicza. Po ślubowaniu nowy burmistrz podziękował wszystkim za współpracę i wsparcie przy kampanii wyborczej. – Dziękuję wszystkim osobom, które mnie wspierały w wyborach na urząd burmistrza. To nie ja je wygrałem, to My wygraliśmy wspólnie jako drużyna, z którą chcę zmieniać Piaseczno na lepsze – powiedział nowy burmistrz.

Burmistrz w swojej wypowiedzi wspomniał także o kredycie zaufania, który otrzymał od mieszkańców miasta oraz całej gminy. – Ten kredyt przyjdzie nam przez najbliższą kadencję spłacać. Mam nadzieję, że będziemy go wspólnie spłacali, pracując jako Rada Miejska, burmistrz, urząd i wszyscy ludzie zaangażowani w rozwój naszej gminy, na rzecz naszych mieszkańców. Na tę współpracę bardzo liczę – powiedział burmistrz Daniel Putkiewicz.

Po ślubowaniu nowy burmistrz podziękował za dotychczasową współpracę ustępującemu burmistrzowi Zdzisławowi Lis, wręczając mu kwiaty oraz kolaż zdjęć, zawierający fotografie wybrane z okresu 8 lat obejmowania urzędu. Ten ciekawy upominek został przygotowany przez Biuro Promocji i Informacji. Były burmistrz podziękował również nowo wybranemu burmistrzowi. – Znam Daniela od 10 lat i wiem, że gmina będzie w dobrych rękach i w to głęboko wierzę – powiedział Zdzisław Lis.

Podczas uroczystej sesji nie zabrakło również gratulacji oraz podziękowań od harcerzy. – Gratulujemy wyboru na burmistrza. Dziękujemy za 8 lat współpracy i mamy nadzieję na dalszą udaną współpracę. Jesteśmy ogromnie dumni, że stanowisko burmistrza objął harcerz, instruktor i druh Daniel – powiedziała Dorota Cichocka-Zawada z Hufca ZHP Piaseczno.

Nie zabrakło również podziękowań dla członków Miejskiej Komisji Wyborczej, które złożył burmistrz oraz Arkadiusz Czapski, jako Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej. – Członkowie Miejskiej Komisji Wyborczej pragną podziękować wszystkim pracownikom Urzędu Miasta i Gminy, za doskonałe przygotowanie i pomoc w przeprowadzeniu wyborów samorządowych 2018. Życzymy burmistrzowi i nowym radnym samych sukcesów w pracy, na rzecz naszej gminy i jej mieszkańców – powiedziała Anna Lech, Zastępca Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej.

Pierwszą decyzją burmistrza Daniela Putkiewicza było powołanie Hanny Kułakowskiej-Michalak na stanowisko I zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Rada w wewnętrznych wyborach zdecydowała jednogłośnie o wyborze prezydium, które w poprzedniej kadencji również sprawowało tę funkcję. Przewodniczącym został: Piotr Obłoza, natomiast wiceprzewodniczącymi: Magdalena Woźniak oraz Michał Rosa.

Nagranie z I sesji Rady Miejskiej: www.youtube.com/watch?v=0uTk5lyBZ2I