Centrum Aktywności Seniora w Piasecznie już działa

1802
Otwarcie Domu Seniora w Piasecznie
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Burmistrz Daniel Putkiewicz oficjalnie przekazał Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie Wioletcie Urban klucze do „Przystani Pod Klonami” – Centrum Aktywności Seniora w Piasecznie.

Oficjalna uroczystość w dniu 27 października 2022 roku była przysłowiową kropką nad „i” w wieloletnich staraniach o to, by dedykowane seniorom miejsce powstało na mapie Piaseczna. Nazwę dla Domu Seniora wymyślili pracownicy MGOPS w Piasecznie, którzy wiosną przejęli gotowy budynek przy ulicy Szkolnej od Wykonawcy. Nowoczesny, funkcjonalny obiekt w ciągu ostatnich kilku miesięcy został umeblowany i wyposażony w niezbędne sprzęty, Rada Miejska podjęła uchwały, które powołały do życia nową instytucję oraz ustaliły zasady jej funkcjonowania. Teraz czeka już tylko na Seniorów.

Podczas oficjalnego otwarcia Centrum Aktywności Seniora nie zabrakło wspomnień i podziękowań dla inicjatorów jego powstania. Decyzja o budowie Domu Seniora w miejscu dawnego przedszkola przy ulicy Szkolnej została podjęta jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu. Stąd też na uroczystości nie mogło zabraknąć ówczesnego burmistrza Piaseczna Zdzisława Lisa, który dziś pełni funkcję wicestarosty Powiatu Piaseczyńskiego. Swoją obecnością zaszczycili uroczystość również m.in. posłanka Bożena Żelazowska, radny Sejmiku Mazowieckiego Piotr Kandyba, radni Rady Powiatu Piaseczyńskiego oraz radni Rady Miejskiej w Piasecznie. Nie zabrakło też przedstawicieli Piaseczyńskiej Rady Seniorów oraz organizacji senioralnych w Piasecznie.

– Wygląda na to, że już trzeba myśleć o kolejnym Domu Seniora w Piasecznie – zażartował burmistrz Daniel Putkiewicz witając licznie zgromadzonych gości, których z trudem pomieściła sala teatralna „Przystani Pod Klonami”. – Seniorzy stanowią już blisko 20 % społeczności naszej gminy – dodała wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. – Dlatego słuchamy głosu tej grupy społecznej i będziemy starali się sprostać jej potrzebom.

Podczas spotkania inaugurującego działalność „Przystani Pod Klonami” seniorzy zaprezentowali swoje talenty muzyczne i taneczne. Nie zabrakło też spontanicznych tańców, wspólnego śpiewania i zwiedzania obiektu. Juniorka Jagódka i Seniorka Jadwiga zasadziły też wspólnie pamiątkowy klon w ogrodzie piaseczyńskiego Domu Seniora.

Zapraszamy na Dni Otwarte

“Przystań Pod Klonami” – Centrum Aktywności Seniora w Piasecznie będzie działać w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jej kierownikiem została Pani Marzena Zalewska.

Seniorów, którzy chcą zwiedzić nowy obiekt, poznać ofertę Dziennego Domu Seniora, dowiedzieć się o zasadach funkcjonowania tej jednostki, zapraszamy na Dni Otwarte 28 i 31 października br. w godzinach 8.00-16.00 na ulicę Szkolną 18. Więcej można przeczytać na stronie: Dni otwarte w Centrum Aktywności Seniora.