Cisowianka Mazovia MTB Piaseczno 2022
Cisowianka Mazovia MTB Piaseczno 2022

4 września 2022 roku odbędą się zawody Cisowianka Mazovia MTB Marathon Piaseczna. Biuro zawodów: ul. 1 Maja 16 (stadion miejski). Start i meta: dukt leśny przy ul. Głównej w Żabieńcu.

Zapisy: sts-live.pl/zamanagroup
Więcej informacji na plakacie oraz na stronie www.mazoviamtb.pl

PIASECZNO CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON:
niedziela 4 września – program zawodów
· 9.00-16.00 – obsługa biura zawodów
Starty
· 10.30 – start dystansu Hobby
· 11.30 – start dystansów Fit, PRO
· 11.45 – zawody Mini Mini
Dekoracje
· 12.00 – dekoracja dystansu Hobby
· 14.00 – dekoracja dystansu Fit
· 14.45 – dekoracja dystansu Pro
podane godziny są godzinami orientacyjnymi

Oprócz zawodów dla dorosłych, przewidziano również ściganie z Rybką MiniMini dla dzieci. Masz nie więcej niż 6 lat? Lubisz jeździć na rowerze tradycyjnym lub biegowym? Chcesz spotkać Rybkę MiniMini i wziąć udział we wspaniałej zabawie z dyplomem uczestnictwa w zawodach dla wszystkich uczestników? Organizatorzy zapraszają na stadion miejski przy ul. 1 Maja 16 w Piasecznie. Start o godz. 11.45.

Mini Cisowianka Mazovia MTB Piaseczno 2022
Mini Cisowianka Mazovia MTB Piaseczno 2022

To ten fragment sezonu, gdy zmęczenie intensywnością maratonów Mazovii wchodzi w mięśnie, a silna wola jest najbardziej podatna na pęknięcia. Ale to też ten fragment, gdy trzeba zacisnąć zęby, mocniej wcisnąć buty w zatrzaski SPD i jechać. Maraton w Piasecznie już 4 września 2022 roku.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Mazovii to zawsze prestiż. Ale wygrać generalkę w jubileuszowym, osiemnastym sezonie to będzie powód do szczególnej dumy. By móc jednak na trwałe zapisać się w historii cyklu prowadzonego przez kolarskiego mistrza Cezarego Zamanę, trzeba zdobyć się jeszcze na kilka zrywów energii. By dobitnie udowodnić rywalom, kto przewodzi stawce. Wraz z najbliższym, zaplanowanym na niedzielę 4 września maratonem w Piasecznie, Cisowianka Mazovia MTB Marathon wchodzi w decydującą fazę. Dwa z trzech ostatnich starć odbędą się na mazowieckiej ziemi.

A propos ziemi – trasy w Piasecznie potrafią skutecznie sprowadzić na ziemię właśnie. Cezary Zamana upodobał sobie chojnowskie lasy, by tam wytyczać jedne z najbardziej wymagających fragmentów w całym sezonie. Dość wspomnieć, że to właśnie tam czekać będzie dwukilometrowy odcinek XC. Niby tylko dwa kilometry, ale zbagatelizowanie tego kluczowego fragmentu może mieć niebagatelne konsekwencje dla końcowych wyników. Ale i inne części tras wymagać będą uwagi. Trasy będą zróżnicowane tak, jak zróżnicowane są same Lasy Chojnowskie, bory mieszane i grądy mieszają się z porastającymi podmokłe doliny gęste lasy łęgowe i torfowiska niskie.

W przygotowaniu się na zawody i walkę o cenne sekundy pomoże organizowany w niedzielę 28 sierpnia trening. Odbędzie się on na trasach dystansów Fit oraz Hobby, a poprowadzi go oczywiście Cezary Zamana. Pomoże on w przygotowaniu planu treningowego oraz samego roweru – tak, aby w dniu maratonu jechało się jak najlepiej. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy treningu otrzymają zniżkę na start w Piasecznie o wartości 50%. Start treningu o 10.00 na stadionie GOSiR w Piasecznie (ul. 1 Maja 16).

„W tak ważnym momencie sezonu musimy mieć pewność, że maraton będzie dopięty na ostatni guzik. A tu w Piasecznie mamy przecież sprawdzonych, godnych zaufania przyjaciół. Dzięki życzliwości lokalnych władz, zawody w tej części Mazowsza odbędą się już osiemnasty rok z rzędu. Peleton Mazovii zaglądał do Piaseczna w każdym sezonie. I nigdy nie zawiodłem się na lokalnym samorządzie” – podkreśla Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Dzięki silnemu wsparciu od samorządów, mogłem bardziej skupić się na wytyczaniu tras dla dystansów Pro, Hobby i Fit” – dodaje kolarski mistrz Polski.

Dla najmłodszych rowerzystów przygotowano darmowe zawody – do Piaseczna przybędzie znana z telewizyjnych bajek Rybka MiniMini. Wszystkie dzieci w wieku do sześciu lat mogą cieszyć się bezstresową rywalizacją, by następnie wrócić do domu z pierwszym życiu własnym numerem startowym oraz zdjęciem z bohaterką dobranocek. By skorzystać z tej okazji, trzeba mieć jedynie sprawny rower oraz kask.

Baza zawodów, a także start i meta wszystkich dystansów będą zlokalizowane na Stadionie Miejskim Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie przy ul. 1 Maja 16. Tam też będzie się można zapisać w dniu zawodów, tj. w niedzielę 4 września. W niedzielę przyjmowane będą też zapisy na zawody z Rybką MiniMini. Zapisy trwają już on-line – warto z nich skorzystać, aby w dniu maratonu nie zaprzątać sobie głowy formalnościami (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/233).

Zadanie publiczne pn. „Mazovia MTB Marathon- maratony rowerowe na Mazowszu” jest dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

28 sierpnia 2022 roku o godz. 10.00 odbędzie się trening i objazd trasy w Piasecznie. Przygotuj się z Cezarym Zamaną do maratonu w Piasecznie. Przejedź dystanse Hobby (7 km) i Fit (19 km). Cezary Zamana podpowie Ci także, jak przygotować rower na nasz wrześniowy maraton oraz jak zaplanować treningi, by bez kłopotów pokonać przyszykowane trasy. Dostaniesz też od nas rabat 50% na start w maratonie Piaseczno Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Spotkaj się z Cezarym Zamaną o godz. 10.00 przy stadionie GOSiR (ul. 1 Maja 16) w Piasecznie www.fb.com/events/606778664181401