Św. Mikołaj
Św. Mikołaj

Zapraszamy całe rodziny do skorzystania w Mikołajki z oferty kulturalnej, przygotowanej przez Centrum Kultury oraz Bibliotekę Publiczną w Piasecznie.

Zabraknie w tym roku tradycyjnego spotkania Mikołajkowego na rynku miejskim, ze świątecznymi warsztatami, kramami pełnymi pomysłów na prezent i wspólnym zapaleniem lampek na choince. Ale nic straconego, o świąteczną atmosferę dbamy wirtualnie!

Zachęcamy do wzięcia udziału dwóch konkursach:

Konkurs organizuje Klub Kultury w Zalesiu Górnym, a fotografie prezentujące “Najpiękniejszą Choinkę 2020” czy to tradycyjną, nowoczesną lub „na ludowo” przesyłać prosimy na adres zalesie.gorne@kulturalni.pl od 5 do 21 grudnia 2020 roku.
Pokażcie nam swoje drzewko i zawalczcie o nagrody!

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: dzieci i młodzież do 15 roku życia oraz młodzież od ukończonego 16 roku życia i dorośli. Kartki świąteczne, lub ich zdjęcia należy zapisać w formacie JPG lub PNG i nadesłać do 6 grudnia 2020 r. włącznie. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni bonami do wykorzystania w salonach Empik.

MIKOŁAJKOWA BAJKOWA NIEDZIELA

6 grudnia o godzinie 17:00 Teatr Wszelki zaprezentuje spektakl dla dzieci inspirowany serialem animowanym pt. ”Świat Małej Księżniczki”. Będzie to barwna opowieść o małej księżniczce, która bardzo nie lubi sprzątać.

Transmisja LIVE na Facebooku Centrum Kultury 

PIASECZYŃSKI RAJD MIKOŁAJKOWY

Mikorajd to świąteczny projekt połączony z transmisją online dla dzieci i ich bliskich. 6 grudnia, w święto Mikołaja, zagości On w domach piaseczyńskich rodzin i poprowadzi wyjątkowy koncert życzeń. Imienne, bezpośrednie życzenia od Mikołaja w czasie rzeczywistym, kierowane będą do wszystkich dzieci, które zechcą wziąć udział w tym Wydarzeniu. To nie kino, to nie teatr. To prawdziwa wizyta Mikołaja w Waszych domach!

Akcja skierowana jest do podopiecznych placówek Centrum Kultury. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 5 grudnia 2020 r. do godz. 20:00.

Transmisja LIVE na Facebooku Centrum Kultury 

MIKOŁAJKOWE EKSPERYMENTY W BIBLIOTECE

UWAGA – ZMIANA TERMINU 7 grudnia 14 grudnia na profilu biblioteki na FB zapraszamy na Mikołajkowe eksperymenty z szalonym Profesorem Kleksem i jego zakręconą asystentką! Dowiecie się czym jest CO2, gdzie go spotkamy i do czego możemy go wykorzystać! Jednak najważniejsze to to, że większość doświadczeń będziecie mogli zrobić również sami w domu, bo wszystko, co potrzeba zapewne macie w…. swojej KUCHNI! Świąteczny stream tylko na FB na profilu biblioteki rozpocznie się o godzinie 15:00. Bądź z nami i eksperymentuj!

Transmisja LIVE na Facebooku Biblioteki Publicznej w Piasecznie

ŚWIĄTECZNE ZABAWY W BIBLIOTECE

Chcąc umilić Wam oczekiwanie na wyjątkowy, świąteczny czas w roku, zapraszamy do wspólnego „Świątecznego Odliczania”.

Zabawa zaczęła się 1 grudnia, a skończy 25 grudnia. Każdego dnia zostanie odblokowane nowe okienko (zabawa na stronie biblioteki). Oddział dla dzieci i młodzieży wraz z Multicentrum przygotował dla Was gry, łamigłówki oraz dużo prezentów związanych z książką bożonarodzeniową. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

ŚWIĄTECZNE WYSTAWY KSIĄŻEK

Filia Biblioteki przy ul. Kościuszki 49 z okazji Mikołajek przygotowała świąteczną wystawę książek dla najmłodszych, a Filia w Złotokłosie wystawiła wszystkie książki jakie są w bibliotece o tematyce świątecznej. Zachęcamy do czytania literatury w klimacie świąteczno-zimowym.

Kiermasz Rękodzieła ONLINE

Na prezenty polecają się rękodzielnicze produkty oferowane w ramach wirtualnego Świątecznego Kiermaszu, organizowanego przez Centrum Kultury w Piasecznie.

Akcja odbywa się za pomocą grupy na Facebooku o nazwie „Piaseczyński Kiermasz Rękodzieła”, dzięki której łatwiej będzie twórcom zaprezentować dzieła, a mieszkańcom znaleźć wyjątkowy prezent świąteczny.