PESEL dla obywateli Ukrainy – czasowe zawieszenie zapisów

3227
Rozpoczęliśmy nadawanie numerów PESEL dla obywateli Ukrainy
foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska

W trosce o skrócenie terminów oczekiwania na nadanie numeru PESEL od poniedziałku 21 marca zmuszeni jesteśmy czasowo zawiesić wyznaczanie terminów wizyt dla obywateli Ukrainy. Wznowimy wydawanie numerków natychmiast po uruchomieniu nowych stanowisk obsługi.

W ciągu zaledwie 3 dni obsługi obywateli Ukrainy w naszym Urzędzie (od 16 marca br.) zapisaliśmy na wizyty 1554 osoby. Ostatnie mają wyznaczony termin załatwienia sprawy na 7 maja. Wynika to z fakty, że obecnie jesteśmy w stanie obsłużyć w zakresie nadawania numerów PESEL maksymalnie 50 osób dziennie.

W związku z tym, że wyznaczane terminy są już bardzo odległe, czasowo wstrzymujemy zapisy. Wrócimy do nich jak tylko otrzymamy niezbędny do uruchomienia dodatkowych stanowisk obsługi sprzęt – w tym komputery z oprogramowaniem, czytniki linii papilarnych oraz uprawnienia dostępu do baz danych. Mamy nadzieję, ze nastąpi to w najbliższych dniach.

Za utrudnienia przepraszamy.

Шановні громадяни України,

в звязку з довгим терміном видачі квитків на отриманя номеру ПЕСЕЛЬ для громадян України, наша гміна Пясечно змушена перервати прасю( від 21.03) в визначені нових термінів.
Видача номерів відбудеться одразу як тільки появляться вільні місця для праці.

За незручності ПЕРЕПРОШУЄМО!!!!
На сьогоднішній день ми надали номери 1.554 особом з терміном на 7 травня.