stacja rowerowa
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

W związku z Europejskim Tygodniem Mobilności firma Nextbike, która obsługuje m.in. Piaseczyński Rower Miejski, zachęca do skorzystania z darmowej godziny jazdy miejskimi rowerami w dniach 16-22 września.

Samochód osobowy emituje średnio 150 gramów CO2 na każdy przejechany kilometr. Rowerzysta pokonuje ten dystans średnio w 4 minuty. Dla korzystających z Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego, pierwsze 20 minut jazdy jest darmowe, później Nextbike, który obsługuje system PRM, pobiera opłatę. Z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności w dniach 16-22 września 2023 r. za darmo będziemy mogli korzystać z rowerów przez 60 minut. W ten sposób firma Nextbike zachęca użytkowników rowerów miejskich z miast, które włączyły się do akcji podobnie jak Piaseczno, do wspólnego działania na rzecz ochrony powietrza.

nextbike plakat

Aby skorzystać z darmowej godziny jazdy, wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem jednego z systemów Nextbike w Polsce. Nie jest wymagane wprowadzanie kodów promocyjnych ani wykonywanie dodatkowych operacji – po prostu wypożyczamy rower i jedziemy.

Szczegółowe informacje na temat zasad korzystania z Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego dostępne są na stronie: piaseczynskirower.pl.