Ilustracja Dni Transportu Publicznego w Piasecznie 2021
Dni Transportu Publicznego w Piasecznie 2021

W najbliższy weekend, 18 i 19 września 2021 roku odbywają się Dni Transportu Publicznego w Warszawie. W tym roku dzięki Piaseczyńsko-Grójeckiemu Towarzystwu Kolei Wąskotorowej impreza ta odbędzie się również w Piasecznie.

Dni Transportu Publicznego odbywają się w kilku miejscach związanych ze stołecznym transportem: prezentowany są najnowsze tramwaje i autobusy, można zwiedzić budowę stacji metra, a także stację postojową Szybkiej Kolei Miejskiej. W tym roku atrakcje zaplanowano również na piaseczyńskiej wąskotorówce.

Od lat Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej angażuje się w imprezy związanie z Dniami Transportu Publicznego – a w tym roku zaprasza na stację Piaseczno Miasto, przy ul. Sienkiewicza 14 w Piasecznie, gdzie w godzinach 12.00-18.00 zaprezentowany zostanie kolejowy tabor wąskotorowy, zabytkowe autobusy, będzie można zwiedzać z przewodnikiem zaplecze stacji kolejowej oraz przejechać się drezyną. O godzinie 14.00 na trasę wyjedzie wąskotorowy pociąg w ramach Warszawskich Linii Turystycznych. Dojazd z Warszawy możliwy jest specjalną linią 51 (odj. Centrum 03 – 13.00, Wilanowska 01 – 13.20), powrót z Piaseczna do Warszawy odj. ok 17.00, po przyjeździe pociągu WLT). Bilety na pociąg i autobus dostępne na stronie www.kolejka-piaseczno.pl

Dni Transportu Publicznego są organizowane w Warszawie od 2002 roku w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tydzień pomiędzy 16 a 22 września jest cyklicznym przedsięwzięciem Komisji Europejskiej poświęconym zrównoważonej mobilności miejskiej. Promuje zmianę zachowań komunikacyjnych z naciskiem na wybór transportu zbiorowego oraz innych inteligentnych i przyjaznych środowisku naturalnemu rozwiązań. Dopełnieniem ETZT jest Dzień bez Samochodu 22 września.

Dni Transportu Publicznego 2021
Dni Transportu Publicznego 2021