Dwukierunkowy łącznik przy Urzędzie Gminy . Na zdjęciu ulica, samochód, budynki.
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Wraz z otwarciem dla ruchu ciągu ulic Puławskiej i Kościuszki kierowcy zyskają również możliwość poruszania się łącznikiem przy Urzędzie Gminy w dwóch kierunkach.  

Od najbliższej niedzieli 31 lipca 2022 roku zostanie już dopuszczony ruch na przebudowanym odcinku ulic Puławskiej i Kościuszki. Przy okazji kierowcy zyskają też nowe połączenie między ulicami Sierakowskiego i Kościuszki. Przed rozpoczęciem inwestycji łącznik przy budynku Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Kościuszki 5 był jednokierunkowy – można było w niego wjechać tylko od strony ulicy Kościuszki i wyjechać do ul. Sierakowskiego. Na czas zamknięcia remontowanej drogi umożliwiliśmy mieszkańcom dojazd na miejsca postojowe przy Urzędzie Gminy od strony ulicy Sierakowskiego dopuszczając tym samym na łączniku ruch dwukierunkowy. W związku z tym, że rozwiązanie to się sprawdziło w praktyce, łącznik pozostanie dwukierunkowy. Pozwoli to mieszkańcom, którzy zaparkują w sąsiedztwie skweru Kisiela wyjechać bezpośrednio do ulicy Kościuszki i dalej w kierunku południowym, bez konieczności objeżdżania centrum miasta.

Ostatnie prace na ulicach Puławskiej i Kościuszki

Obecnie realizowane są ostatnie prace na modernizowanym odcinku głównej ulicy miasta. Trwa malowanie pasa rowerowego i montaż znaków pionowych. Przed nami jeszcze ostatnie utrudnienia w najbliższą sobotę 30 lipca 2021 r. Wówczas powiat piaseczyński planuje wykonać docelową nakładkę asfaltową na skrzyżowaniu ulic Puławskiej, Jana Pawła II i Chyliczkowskiej, po czym 31 lipca 2022 r. ulica zostanie już otwarta dla ruchu. W związku z zamknięciem skrzyżowania dla ruchu, konieczne jest wprowadzenie na ten jeden dzień zmian w transporcie publicznym. Autobusy przejeżdżające ulicą Puławską zostaną skierowane w ulicę Wojska Polskiego. Dotyczy to głównie linii 709, której wszystkie kursy pojadą w tym dniu na przystanek przy PKP Piaseczno. Autobusy 710 i 724 wjadą do miasta ulicami Armii Krajowej, Okulickiego i Wojska Polskiego. Linie “L” przejadą z Warszawskiej w Puławską i Kusocińskiego do Wojska Polskiego. Dalej trasy będą przebiegały zgodnie z dotychczasowym ich śladem. Zmiana ta dotyczy tylko 30 lipca 2022 r. Od 31 lipca nastąpi kolejna, związana z zamknięciem, dla ruchu skrzyżowania ulic Dworcowej i Nadarzyńskiej – szczegółowe informacje znajdą Państwo w artykule: Otwarcie Puławskiej i Kościuszki – zamknięcie skrzyżowania Nadarzyńskiej i Dworcowej – zmiany w transporcie publicznym.

Tematycznie powiązane: