Nauka zasad ruchu drogowego

802
Miasteczko Ruchu Drogowego w Piasecznie - foto: Marcin Borkowski
foto: Marcin Borkowski

29 czerwca Straż Miejska rozstawiła na rynku miasteczko ruchu drogowego.

W ćwiczeniu właściwych zachowań na drodze i przepisów obowiązujących rowerzystów pomagali Strażnicy Miejscy, którzy na zakończenie jazdy połączonej z nauką, częstowali dzieci słodkim poczęstunkiem w postaci cukierków.

– Była to doskonała okazja do przygotowania się do egzaminu na kartę rowerową w nowym roku szkolnym – powiedział Komendant Straży Miejskiej Mariusz Łodyga.

Miasteczko Ruchu Drogowego jest jednym z elementów służących poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nauce i doskonaleniu prawidłowych zachowań wśród najmłodszych mieszkańców gminy Piaseczno.

Promując bezpieczne zachowania na drodze, Gmina Piaseczno już dziś zaprasza mieszkańców do przyjścia w sobotę 28 lipca 2018 roku na rynek miejski, gdzie będzie można wziąć udział w wydarzeniu sportowo-rekreacyjnym “Piaseczno Kocha Rower“. W ramach imprezy, która odbędzie się w godzinach 12.00–18.00, pod okiem instruktora przeprowadzone zostaną zajęcia dotyczące doskonalenia techniki jazdy na rowerze. Będzie można pojeździć po torze typu “pumptrack”, składającym się z 34 elementów: muld, band oraz łączników, które po połączeniu ze sobą tworzą pętle. Dostępne będą także miasteczko ruchu drogowego i darmowy serwis rowerowy.

– Chętni będą mogli przygotować sobie darmowy koktajl owocowo-warzywny, kręcąc go na Fruit Bike’u. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci w strefie malucha oraz, na zakończenie imprezy, wspólnego przejazdu rowerzystów ulicami miasta pod eskortą policji – zaprasza Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji, które jest organizatorem wydarzenia. Impreza ta wpisze się również w obchodzone tego dnia w Piasecznie Święto Policji. Po części oficjalnej na skwerze Kisiela policjanci przeniosą się na rynek miejski, gdzie dołączą do imprezy, obsługując własne stanowiska, m.in. ze znakowaniem rowerów czy prezentacją radiowozu.