Dzieci uratowały kameleona

1130
Dzieci uratowały kameleona, fot. Małgorzata Idaczek
Dzieci uratowały kameleona, fot. Małgorzata Idaczek

Dwie małe, ale bardzo spostrzegawcze i rezolutne dziewczynki, Iga i Zosia wypatrzyły kameleona – uciekiniera, kiedy próbował przejść na drugą stronę jezdni w miejscu niedozwolonym przy osiedlu w Piasecznie.

Natomiast dwie odważne mamy: Kasia i Agata rozpoczęły akcję ratowania gada. Zatrzymały ruch na ulicy i ze strachem ale jednak wzięły stworzenie na ręce, potem wykorzystały książkę aby przenieść je do sklepu zoologicznego, gdzie kupiły pojemnik do transportu kameleona. Kameleon został przyniesiony do Straży Miejskiej i dzięki ogłoszeniu na Facebooku i udostępnianiu postu uciekinier bardzo szybko trafił z powrotem do właścicieli.

Akcja była świetnie zorganizowana. Naszym małym i dużym mieszkankom należą się podziękowania za taką wspaniałą reakcję i uratowanie małego gada.

Z dziewczynkami i ich mamami spotkała się 30 czerwca wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak, żeby podziękować za piękną postawę. – Jestem dumna z tego, jak reagują nasi mieszkańcy na zdarzenia związane ze zwierzętami. Wzajemna współpraca mieszkańców i urzędu w tym obszarze przynosi wymierne efekty – powiedziała pani wiceburmistrz podczas spotkania.