Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

1206
I Zastępca Burmistrza - Daniel Putkiewicz złożył życzenia wszystkim pracownikom biblioteki
I Zastępca Burmistrza - Daniel Putkiewicz złożył życzenia wszystkim pracownikom biblioteki

8 maja obchodzony był Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Jest to święto podsumowujące pracę, osiągnięcia zawodowe i budowania wizerunku bibliotek, a także samych bibliotekarzy.

Z tej okazji I Zastępca Burmistrza – Daniel Putkiewicz, podczas spotkania zorganizowanego 11 maja w Bibliotece Publicznej, złożył życzenia wszystkim pracownikom biblioteki oraz 10 filii z terenu gminy Piaseczno oraz podziękował za pracę, krzewienie kultury i promocję czytelnictwa wśród mieszkańców.

Na szczególną uwagę zasługują liczne dodatkowe inicjatywy podejmowane przez bibliotekę, jak spotkania z ciekawymi ludźmi, pisarzami, konkursy np.: Piaseczyńskie Dyktando, którego kolejna edycja odbędzie się 19 maja oraz eventy np.: Festiwal Pięknej Książki. Zachęcamy mieszkańców do śledzenia wydarzeń na stronie internetowej piaseczyńskiej biblioteki: www.biblioteka-piaseczno.pl

W zeszłym roku tytułem Bibliotekarza Roku wyróżniony został Łukasz Krzysztof Załęski – Dyrektor Biblioteki, natomiast w tym roku wyróżnienie w konkursie Mazowiecki Bibliotekarz Roku otrzymała Sylwia Chojnacka-Tuzimek, która jest odpowiedzialna w naszej bibliotece za promocję i marketing. Serdecznie gratulujemy!

Gminne placówki biblioteczne zostały w ostatnim czasie zmodernizowane, a na ich remont pozyskiwane były środki zewnętrzne. Wkrótce uruchomiona zostanie nowa siedziba filii biblioteki w Józefosławiu. Czekamy również na zakończenie budowy Centrum Edukacyjno-Multimedialnego w Piasecznie, w którym zlokalizowana będzie nowoczesna multiteka.