Dzień Przedsiębiorcy

1393

21 czerwca przypada w Polsce Dzień Przedsiębiorcy, ustanowiony w 2016 roku.

– Przedsiębiorczość i energia jest jedną z charakterystycznych cech naszych mieszkańców – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Świadczy o tym zarówno ilość podmiotów gospodarczych i zarejestrowanych firm jak i wszystkich aktywności, które dzieją się na terenie gminy – dodaje burmistrz.

Przedsiębiorcy stanowią o potencjale

Jak pokazują statystyki aż 15 % mieszkańców Piaseczna to przedsiębiorcy. Generują oni 33 % podatku PIT, który stanowi główny składnik dochodów gminy. To małe i mikro przedsiębiorstwa są głównymi pracodawcami, bo zapewniają aż 96% miejsc pracy w naszej gminie. – To wspaniały dowód na to, jak ważna dla lokalnej społeczności jest przedsiębiorczość. Korzystajmy z ich usług i kupujmy ich produkty. Niech nasze pieniądze pozostaną w miejscu gdzie mieszkamy – apeluje burmistrz.

Czas epidemii – czas próby

Czas epidemii był dla nas wszystkich czasem trudnym, czasem próby. – Myślę, że tę próbę zdaliśmy jako mieszkańcy i jako samorząd. Ale przede wszystkim zdali ją nasi przedsiębiorcy. Mam nadzieję, że te trudne chwile i kryzys wzmocniły nas wszystkich, a przede wszystkich przedsiębiorców – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.

Centrum przedsiębiorczości

Gmina Piaseczno stara się dbać o przedsiębiorców zarówno poprzez poprawę jakości usług, zarówno tych ogólnych, kierowanych do wszystkich mieszkańców, aby żyło się bezpieczniej, wygodniej i zdrowo, ale również przez ściśle dedykowane programy skierowane do przedsiębiorców. Jednym z nich jest przygotowywane Centrum Przedsiębiorczości.

Zostanie ono otwarte otworzone w lokalu przy ul. Warszawskiej 1.

Wkrótce zostanie otworzone Centrum Przedsiębiorczości w lokalu przy ul. Warszawskiej 1. Podpisaliśmy umowę z Fundacją MAY z Warszawy, która będzie realizowała zadania wspierające przedsiębiorczość
Podpisaliśmy umowę z Fundacją MAY z Warszawy, która będzie realizowała zadania wspierające przedsiębiorczość

– W ramach konkursu dla organizacji pozarządowych, podpisaliśmy umowę, z Fundacją MAY z Warszawy, która będzie realizowała zadania wspierające przedsiębiorczość – mówi Robert Widz, II Zastępca Burmistrza. – Będą Projekty dotyczące wsparcia osób, które dopiero myślą o założeniu działalności gospodarczej, projekty dla osób przebywających na urlopach wychowawczych jak również wsparcia merytorycznego, które otrzymają firmy już działające – wyjaśnia wiceburmistrz.

W Centrum Przedsiębiorczości będzie również nowoczesna powierzchnia biurowa do wykorzystania na pracę i spotkania. – Mamy nadzieję, że będzie to miejsce, w którym rozkwitnie życie biznesowe naszych mieszkańców – mówi Honorata Kalicińska odpowiedzialna za koordynację projektu z ramienia urzędu. – Chcemy, aby Przedsiębiorcy poczuli się zaopiekowani i mieli możliwości dalszego rozwoju. Nasi Mieszkańcy, którzy posiadają Kartę Mieszkańca, będą mieli 10 bezpłatnych wejść, chcemy przez to zachęcić do meldowania się i płacenia podatków w naszej gminie – dodaje Pani Honorata.

Projekt Piaseczno Centrum Przedsiębiorczości: www.inkubator-startup-piaseczno.pl.

Piaseczno przedsiębiorcze logo

Strona internetowa: Przedsiębiorcze Piaseczno.

Powiązane tematycznie: Tydzień Przedsiębiorczości.