Europejski Dzień Bez Samochodu

872
22 września Europejski Dzień Bez Samochodu - nie musisz kasować biletu
Europejski Dzień Bez Samochodu

W dniu 22 września 2023 r. od godz. 00.00 do godz. 23.59 w związku z przypadającym „Europejskim Dniem Bez Samochodu” na podstawie Uchwały Rady Miasta st. Warszawy nr XXXIII/828/2016 z dnia 25 sierpnia 2016 r. (ze zmianami), korzystanie ze wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej realizujących przewozy na zlecenie ZTM pod marką Warszawskiego Transportu Publicznego, jest bezpłatne.

W związku z tym, nie musimy kasować biletu w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego WTP – w autobusach, tramwajach, metrze, pociągach, w pierwszej i drugiej strefie biletowej.

Ponadto informuje się, że Spółka Koleje Mazowieckie w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” oraz pozataryfowej oferty specjalnej „Dzień bez Samochodu w KM” w ww. terminie wprowadza możliwość nieodpłatnej realizacji podróży wszystkimi pociągami Kolei Mazowieckich i autobusami Komunikacji Zastępczej na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Chorzele, Czyżew, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

Dodatkowo w pociągach oraz autobusach komunikacji zastępczej uruchamianych na linii WKD w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” oraz pozataryfowej oferty specjalnej „Dzień bez Samochodu w WKD” uprawnienie do bezpłatnych przejazdów obowiązuje na przejazdy wszystkimi pociągami i autobusami, niezależnie od relacji i czasu podróży – bez konieczności posiadania jakiegokolwiek dokumentu stwierdzającego prawo do odbycia podróży.