Festiwal Pięknej Książki online

755
Festiwal Pięknej Książki online 2020

Festiwal Pięknej Książki “Piaseczno, Ludzie, Książki” to projekt realizowany przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie oraz Fundację “Arka” im. Józefa Wilkonia, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.

Tegoroczna, piąta edycja Festiwalu Pięknej Książki będzie wyjątkowa i niepowtarzalna, jubileuszowy festiwal odbędzie się bowiem w formule online i potrwa dwa tygodnie – od 20 września do 4 października 2020 roku.

W ramach projektu ogłoszony został konkurs “Piękna książka”, który odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Zachęcamy wszystkich do udziału – czekają atrakcyjne nagrody! Szczegóły, regulamin oraz karty zgłoszeń na stronie internetowej: www.biblioteka-piaseczno.pl.

Do udziału w festiwalu zaprosimy wyjątkowych wydawców, autorów, ilustratorów i ludzi związanych z książką. Odbędą się warsztaty, spotkania z wydawcami i koncerty. Lokalni autorzy oraz wydawnictwa będą mieli możliwość zaprezentowania swojej twórczości i oferty dla czytelników poprzez nagrania i prezentacje online.

Celem projektu jest promocja pięknej książki, rozbudzenie potrzeb czytelniczych, upowszechnianie czytelnictwa i kultury oraz zwiększenie jej obecności w życiu społecznym gminy Piaseczno i nie tylko. Chcemy wzmacniać świadomość kulturalną, ułatwiać dostęp do pięknej książki, edukować w zakresie procesu jej powstawania. Pragniemy pokazać wartość książki w dobie elektroniki i nowych technologii.

Zapraszamy do udziału w festiwalu. Śledźcie informacje na stronie: www.biblioteka-piaseczno.pl; na Facebooku: fb.com/biblioteka.piaseczno oraz na kanale YouTube.