Filia biblioteki w Gołkowie. Na zdjęciu budynek, w którym mieści się biblioteka.
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Mieszkańcy Gołkowa i okolic mogą już korzystać z nowo otwartej Filii Biblioteki Publicznej w Gołkowie. Niebawem rozpocznie się z kolei przeprowadzka Filii Centrum do Centrum Aktywności Seniora „Przystani Pod Klonami”.

Od 20 marca br. czytelnicy mogą już wypożyczać książki w nowej placówce bibliotecznej w Gołkowie-Letnisku przy ul. Głównej 5a, obok torów kolei wąskotorowej. Trafiły tu zbiory z dwóch punktów – w Jazgarzewie oraz Kamionce. Nowe, przestrzenne wnętrza ułatwią nie tylko przechowywanie i ekspozycję księgozbioru, ale również organizację różnego rodzaju spotkań i warsztatów. Obok Filii w Gołkowie postawiono również wrzutomat, który ułatwi zwrot książek po godzinach pracy biblioteki. Biblioteka będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 12.00–19.00, a we wtorki i czwartki w godz. 9.00–16.00. Kontakt do nowej biblioteki telefon: 22 484 21 61, e-mail: golkow@biblioteka-piaseczno.pl.

Przeprowadzka Filii Centrum

Filia Piaseczno-Centrum przy ul. Szkolnej 9 przenosi się do całkiem nowego lokalu mieszczącego się w budynku Centrum Aktywności Seniora „Przystani Pod Klonami” przy ul. Szkolnej 18. W związku z koniecznością przeniesienia zbiorów, mebli oraz sprzętów i materiałów niezbędnych do organizacji zajęć, biblioteka będzie nieczynna od 17 kwietnia przez około cztery tygodnie.

– Wypożyczcie książki, abyśmy mieli mniej do przenoszenia. Zwiększamy limit do 15 książek na konto oraz czas wypożyczenia do 16 czerwca – zachęca Biblioteka Publiczna w Piasecznie. Termin zwrotu książek przypadający na okres zamknięcia będzie automatycznie wydłużony do 16 czerwca 2023 r.