Jak radzić sobie ze stresem? – młodzieżowy projekt „THE anxieTEA”

212
the anxieTEA. Grafika z kobietą i filiżanką herbaty

W ramach Olimpiady “Zwolnieni z Teorii” trzy uczennice piaseczyńskiego liceum stworzyły inicjatywę pt. „THE anxieTEA” jako odpowiedź na potrzebę wsparcia psychicznego.

Trzy uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego w Piasecznie postanowiły stawić czoła narastającemu problemowi stresu wśród rówieśników. Nadmierne uczucie niepokoju jest nieodłączną częścią życia dzisiejszego społeczeństwa. Towarzyszy nam na każdym kroku, ogranicza potencjał ludzi i sprawia, że jesteśmy narażeni na niekorzystne skutki zdrowotne.

W ramach Olimpiady “Zwolnieni z Teorii”, stworzyły inicjatywę pt. „THE anxieTEA” jako odpowiedź na potrzebę wsparcia psychicznego realizowaną poprzez kreatywną reklamę społeczną.

Na profilach społecznościowych projektu regularnie pojawiają się inspirujące posty informacyjne, ukierunkowane na edukację społeczności na temat zdrowego radzenia sobie ze stresem. Nie brakuje również ciekawostek, cytatów celebrytów i refleksji na temat uczucia niepokoju.

Unikalnym aspektem „THE anxieTEA” jest partnerstwo z renomowanymi firmami, takimi jak Avon i Fundacja BGK, co przekłada się na wsparcie projektu przez doświadczonych mentorów. Projekt wspierają również Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno i Biblioteka Publiczna w Piasecznie. Treści projektu publikowane są głównie na dwóch platformach społecznościowych – Instagramie i TikToku, co pozwala dotrzeć do różnorodnej grupy odbiorców, zarówno tych preferujących dłuższe treści, jak i entuzjastów krótkich, dynamicznych filmów.

Zapraszamy do śledzenia profili ‘”THE anxieTEA” na Instagramie i TikToku, gdzie można znaleźć inspiracje do radzenia sobie ze stresem i budowania zdrowszych nawyków psychicznych: https://www.instagram.com/_the_anxietea_/; https://www.tiktok.com/@_the_anxietea_.