Jakie będą okolice dworca PKP w Piasecznie? Na grafice mapka wskazująca okolice, których dotyczą konsultacje.

Okolice dworca PKP to jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc w Piasecznie. Jednocześnie to jeden z obszarów, które będą się zmieniać. Chcesz mieć wpływ na to, jak będzie to miejsce wyglądać w przyszłości? Weź udział w konsultacjach społecznych i wspólnym projektowaniu! Zapraszamy na spotkania stacjonarne i zachęcamy do skorzystania z narzędzi internetowych.

Celem wspólnej pracy będzie przygotowanie  koncepcji rozwoju tego obszaru, a następnie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego okolic dworca PKP w Piasecznie.

Jakie będą okolice dworca PKP? Na zdjęciu ul. dworcowa wraz z budynkiem dworca PKP
foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska

Podczas konsultacji chcemy dowiedzieć się, w jaki sposób mieszkańcy obecnie korzystają z tego obszaru, a jak chcieliby korzystać w przyszłości i co zrobić, by ta okolica lepiej odpowiadała na potrzeby lokalnej społeczności. Wspólnie z projektantami będziemy pracować nad pomysłami na zagospodarowanie i rozwój tych terenów. Koncepcja będzie obejmowała obszar sąsiadujący z terenami kolei w rejonie dworca PKP Piaseczno, pomiędzy ulicami Jana Pawła II na północy a Sienkiewicza na południu, oraz przyległy do tego terenu obszar ograniczony ulicami: Dworcową i Poniatowskiego od wschodu i Broniewskiego od zachodu.

Piaseczno_mapa

Porozmawiajmy:

  • o tym, jak obecnie korzystamy z okolic dworca PKP w Piasecznie,
  • o tym, co się najbardziej podoba w okolicy, a co należałoby ulepszyć,
  • o tym, jak zadbać o wartościowe miejsca i jak rozwijać nowe.

KONSULTACJE TRWAJĄ DO 30 LISTOPADA 2021

Jak można wziąć udział w konsultacjach? 

Dostępnych jest kilka sposobów. Każdy może wybrać najbardziej dogodny dla siebie.

  • wypełnij internetowe formularze, które pomogą nam lepiej zaprojektować to miejsce. Przygotowaliśmy pięć krótkich ankiet:

1. dotyczącą miejsc ważnych i lubianych oraz tych, które powinny się zmienić,
2. dotyczącą zieleni na terenie opracowania,
3. dotyczącą miejsc istotnych z punktu widzenia historycznego na terenie opracowania,
4. dotyczącą komunikacji na terenie opracowania,
5. dotyczącą funkcji na terenie opracowania.

Możesz wypełnić wszystkie albo tylko jedną, wybraną. Nie zajmie to dużo czasu.

Kolejnym narzędziem jest interaktywna mapa do zaznaczania istotnych miejsc:
app.mural.co/konsultacjerejonpkppiaseczno

  • dołącz do spaceru z ekspertami 20.11.2021 r. (sobota), w godzinach od 10.00 do 12.00, start przy dworcu PKP,
  • zajrzyj na dyżur projektantów 20.11.2021 r. (sobota), w godzinach od 10.00 do 13.30, w budynku dworca PKP w części należącej do „Dworzec Kultury” w sali na I piętrze (drzwi wejściowe od strony wejścia na kładkę),
  • prześlij opinie i pomysły na adres mailowy: konsultacje@piaseczno.eu.

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną i rosnącą liczbę zachorowań, planowane spotkania wspólnego projektowania, które będą odbywały się od 17 do 22 listopada będą miały nieco zmienioną formułę, dostosowaną do reżimu sanitarnego. Dlatego zapraszamy na spotkania w dogodnym dla Państwa momencie. Można przyjść na całość, ale można też wpaść na pół godziny i dowiedzieć się więcej o planowanych działaniach oraz wspólnie z projektantami przymierzyć się do planowania tego terenu na nowo.

I spotkanieGdzie i jakie tereny zielone w okolicy dworca PKP? Co chcemy robić w miejscach rekreacji? 17.11.2021 r. (środa). Spotkajmy się w godzinach 17.00-20.00, Centrum Edukacyjno-Multimedialne, ul. Jana Pawła II 55

II spotkanieJak zadbać o miejsca historyczne i wartościowe w okolicy dworca PKP? Jakie funkcje mogą pełnić te miejsca? Jak zadbać o sprawną komunikację? Jak wygodnie poruszać się rowerem, pieszo, samochodem w okolicy dworca PKP? 18.11.2021 r. (czwartek). Spotkajmy się w godzinach 17.00-20.00, Centrum Edukacyjno-Multimedialne, ul. Jana Pawła II 55

III spotkanieJakie nowe funkcje powinny pojawić się w rejonie dworca PKP? W jaki sposób powinna rozwijać się ta część Piaseczna? 22.11.2021 r. (poniedziałek). Spotkajmy się w godzinach 17.00-20.00, Centrum Edukacyjno-Multimedialne, ul. Jana Pawła II 55

Podczas spotkań będziemy pytać o potrzeby mieszkańców i propozycje zagospodarowania przestrzeni, z pomocą projektantów dobierać i rysować najlepsze kierunki rozwoju.

Spotkanie podsumowujące odbędzie się 24.11.2021 r. (środa), w godzinach 18.00-20.00 on-line na fanpage: www.facebook.com/GminaPiaseczno.

Równocześnie z procesem konsultacji rusza formalna procedura zbierania wniosków miejscowego planu: MPZP dla terenu okolic dworca PKP.

Jeśli chcesz podzielić się z sąsiadami lub znajomymi informacją o procesie – możesz pobrać plakat, aby samodzielnie go wydrukować i powiesić. Pobierz: Jakie okolice dworca PKP – plakat (.pdf, 202 KB).

Podstrona konsultacji: planokolicdworca.piaseczno.eu

Plakat Jakie będą okolice dworca PKP w Piasecznie?
Jakie będą okolice dworca PKP w Piasecznie?

Dołącz też do wydarzenia na Facebooku Konsultacje w sprawie zagospodarowania okolic dworca PKP.

planokolicdworca.piaseczno.eu